O2 Virtuální datové centrum

Díky dynamickému prostředí O2 Virtuálního datového centra můžou vaši IT specialisté možnost kdykoliv upravovat výkon jednotlivých systémů nebo vytvářet nové systémy.

Proč zvolit Virtuální datové centrum

Pro systémy s vysokou dostupností
Pro systémy s vysokou dostupností
Práce přes webové rozhraní
Práce přes webové rozhraní
Okamžité možnosti změn
Okamžité možnosti změn
Systémy nezávislé na technologii
Systémy nezávislé na technologii

Rádi s vámi projdeme, co potřebujete, a připravíme nabídku na míru.

Nechte si zavolat

O2 Virtuální datové centrum zblízka

Neomezené připojení

Neomezené připojení

Díky prostředí O2 Virtuálního datového centra se zbavíte úzkého hrdla v podobě lokálního připojení a zajistíte systémům komfort nejlepšího připojení do internetu v ČR. Při propojení s vaší VPN dosáhnete oproti ostatním světovým cloudovým službám bezkonkurenčních síťových parametrů.

Dynamický systém správy

Služba přináší dynamický systém správy výpočetních prostředků, který IT manažer společnosti kdykoliv přizpůsobí aktuálním potřebám či požadavkům, aplikacím nebo systému. To je ideální pro následující typy použití.

Trvalé provozování systémů

Trvalé provozování systémů

Provozováno na enterprise redundantních technologiích, navržených pro provoz výkonných systémů. Díky virtualizačním technologiím je možné kdykoliv za běhu navyšovat, nebo snižovat výkon jednotlivých serverů, a nechat systém dynamicky růst dle vývoje vaší společnosti.

Provozování systémů ve změnovém prostředí

Provozování systémů ve změnovém prostředí

Pro společnosti, jejichž spotřeba výkonu IT je i v krátkém čase proměnlivá (např. sezónní chování zákazníků), anebo nejsou ochotné vázat své finance v dlouhodobých investicích do IT, umožňujeme dynamické zpoplatňování podle aktuálně spotřebovaného výkonu. Vypnutí systému už není jen úspora elektrické energie.

Testovací a vývojové prostředí

Testovací a vývojové prostředí

Chcete mít možnost otestovat své aplikace nebo systémy předtím, než je nasadíte v ostrém prostředí? V O2 Virtuálním datovém centru vám připravíme výkon striktně oddělený od produkčních systémů, a to jen po dobu, kdy budete potřebovat testovat.

Petra Žahourková, IT operátor firmy

 „Na spolupráci s O2 se nám velmi líbí, že nyní máme veškerou správu pod jednou střechou.“ 

Petra Žahourková, IT operátor firmy

Zobrazit případovou studii

Řekněte nám, co potřebujete,
my se postaráme o vše ostatní

Kontaktujeme Vás

Zeptejte se rovnou

Pro firmy
Pro podnikatele

Články

Podrobné informace o O2 Virtuálním datovém centrum

Technické řešení

Na základě analýzy vašeho prostředí, kterou pro vás můžeme zajistit, získáte optimální poměry zdrojů výpočetního výkonu pro provoz systémů, které je vhodné provozovat ve vysoce dostupném prostředí. Zároveň můžete získat volné prostředky pro vykrývání změn v chování systému, nebo dedikované prostředky pro nárazové testy či vývoj.

O2 Virtuální datové centrum je po celou dobu trvání služby pod vaší plnou kontrolou. Pomocí managementu portálu dostupného zabezpečenou komunikací přes webový prohlížeč plně ovládáte přidělené zdroje výpočetních prostředků a kdykoliv je můžete měnit.

Zdroje výpočetního výkonu, které vám budou přiděleny, jsou:

 • Výkon procesoru
 • Kapacita RAM
 • Velikost úložiště
 • Výkon úložiště
 • Připojení sítí (VLAN, IP adresy)
 • Propojení s ostatními aplikačními systémy

Přidělené prostředky navíc můžete také kdykoliv na zavolání navyšovat nebo snižovat.

Podle vašich požadavků zajistíme stupně zabezpečení, jako jsou:

 • Oprávnění k jednotlivým vrstvám
 • Redundance komponent
 • Zálohování
 • Pravidla pro firewall
 • Úroveň servisní podpory

Službu provozujeme na enterprise cloudových platformách s plnou redundancí komponent pro zajištění vysoké dostupnosti (High Availability), zahrnující výpočetní výkon, systémy pro ukládání dat i síťové komponenty. Díky enterprise architektuře navržené i pro systémy náročné na 100% bezvýpadkový provoz je možné navíc řešení povýšit i o georedundanci.

Licencování produktů společnosti Microsoft je zajištěno pomocí Service Provider Licence Agreement (SPLA) smlouvy, nebo lze využít i licencí zákazníka (Více informací v FAQ na stránce Cloud od O2).

Technické zázemí

O2 Virtuální datové centrum vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěné v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery a zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Služby je možné kdykoliv rozšířit. Můžeme pro vás zajistit migraci dat, instalace systémů podle vašich požadavků, jejich správu, údržbu a také zajistit provoz kompletní platformy, kterou požadují vaši koncoví uživatelé.

Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme zajištění provozu s dostupností služby 99,9 %. Klademe velký důraz na dodržování nejvyšších standardů pro kvalitu a bezpečnost. Všechny procesy se proto řítí podle standardů ITIL.

ITIL (Information Technology Infrastructure Library) je souhrn poznatků a přístupů vedoucích k zajištění dodání kvalitních služeb informačních technologií, který vychází z nejlepších praktických zkušeností ze všech odvětví IT. ITIL je v současnosti považován za mezinárodní standard pro oblast řízení IT služeb.

Více informací o cloudových službách od O2

Pomohla vám tato stránka?
Podmínky používání cookies