O2 Virtuální server

Nejjednodušší cesta, jak spustit a provozovat aplikace na serverové infrastruktuře bez nutnosti instalace hardware, správy hardware nebo přípravy prostředí pro zajištění provozu serverů.

Proč zvolit Virtuální server

Pro typizované systémy
Pro typizované systémy
Efektivní využití prostředků
Efektivní využití prostředků
Rychlé zřízení
Rychlé zřízení
Jednoduché nasazení
Jednoduché nasazení
Nejrychlejší způsob propojení s cloudovým světem

Nejrychlejší způsob propojení s cloudovým světem

O2 Virtuální server je způsob, jak velmi rychle zajistit zprovoznění a provoz serveru bez čekání na subdodavatale, bez složitého začleňování do vlastní architektury, hledání místa, kam server umístit, a bez investiční zátěže.

Okamžitě k dispozici

Okamžitě k dispozici

Výpočetní výkon serveru je k dispozici přesně v rozsahu požadovaném pro daný účel a po dobu, kterou budete vyžadovat. Tak můžete elasticky reagovat na situaci na trhu, potřeby vašich uživatelů či náhlé vnitřní změny IT technologií.

Rádi s vámi projdeme, co potřebujete, a připravíme nabídku na míru.

Nechte si zavolat

Virtuální server pod drobnohledem

Servery

Servery

Službu nabízíme v režimu Infrastructure as a Service (IaaS) s rozšiřující možností zajištění správy ze strany poskytovatele. Ze strany uživatele je celý proces zřizování a provozu serverů omezen na specifikaci parametrů přes webové rozhraní, správu operačního systému a vyšších vrstev aplikací.

Hybridní propojení

Hybridní propojení

Platforma je prověřena jak pro účely kompletního přechodu podnikových IT systémů do Cloudu, tak pro rozšíření vrstvy interního IT do další lokality s vysokou dostupností. Díky tomu je možné systémy rozdělit na systémy s nižší dostupností, provozované ve vnitřní LAN, a na systémy s vysokou dostupností v rámci WAN nebo internetu.

 

Právní bezpečí

Právní bezpečí

Celá infrastruktura je provozována v České republice. Tak je zajištěno právní zabezpečení legislativou platnou v ČR a Evropské unii. Data umístěná v O2 Virtuální serveru podléhají stejným právním normám jako data umístěná ve vašich pobočkách v ČR.

Otevřená platforma

Otevřená platforma

O2 Virtuální server má zajištěnou otevřenost vůči všem dodavatelům softwarových systémů a aplikací. V rámci otevřené platformy získáváte plnou podporu pro provoz aplikací z rodiny Microsoft, Linux, Oracle a všech dalších.

Řekněte nám, co potřebujete,
my se postaráme o vše ostatní

Kontaktujeme Vás

Zeptejte se rovnou

Pro firmy
Pro podnikatele

Podrobné informace o O2 Virtuálním serveru

Windows servery

Služba nabízí prostředí pro provoz aplikací v nejpoužívanějším firemním operačním systému v České republice. Přináší prostředí pro krátkodobý provoz aplikací na platformě Windows bez investiční zátěže, nebo i dlouhodobé provozování vysoce dostupného prostředí v rámci vašeho IT.

Služba je poskytována v podobě předdefinovaných zdrojů pro provoz jednoho serveru. Parametry jsou:

WINDOWS Silver vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB) Prioritizace
O2 Virtuální server S1 1 2 100 Low
O2 Virtuální server S2 1 4 100 Low
O2 Virtuální server S3 2 4 100 Low

 

WINDOWS Gold vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB) Prioritizace
O2 Virtuální server G1 2 4 100 Medium
O2 Virtuální server G2 4 8 100 Medium
O2 Virtuální server G3 4 16 100 Medium

 

WINDOWS Platinum vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB) Prioritizace
O2 Virtuální server P1 4 16 200 High
O2 Virtuální server P2 8 16 200 High
O2 Virtuální server P3 8 32 200 High

Součástí služby je 1 licence Windows Server, 1 veřejná IP adresa, 7denní záloha typu Volume Shadow Copy Service (VSS) a 10Mbps připojení do internetu. 80 GB z uvedené kapacity HDD je přiřazeno operačnímu systému.

Licencování produktů společnosti Microsoft je zajištěno pomocí smlouvy Service Provider Licence Agreement (SPLA), nebo lze využít i licencí zákazníka (Více informací v FAQ na stránce Cloud od O2).

LINUX servery

Linux servery nevyžadují licenci výrobce operačního systému a poskytují ideální prostředí pro provoz méně náročných aplikací i vysoký výpočetní výkon pro webové, databázové a systémové aplikace.

Služba je poskytována v podobě předdefinovaných zdrojů pro provoz až 3 serverů. Parametry jsou:

LINUX Silver vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB) Prioritizace
O2 Virtuální server A 1 0,5 50 Low
O2 Virtuální server S0 1 1 50 Low
O2 Virtuální server S1 1 2 100 Low

 

LINUX Gold vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB) Prioritizace
O2 Virtuální server G0 1 2 100 Medium
O2 Virtuální server G1 2 4 100 Medium
O2 Virtuální server G2 4 8 100 Medium

 

LINUX Silver vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB) Prioritizace
O2 Virtuální server P0 4 8 100 High
O2 Virtuální server P1 4 16 200 High
O2 Virtuální server P2 8 16 200 High
O2 Virtuální server P3 8 32 200 High

Součástí služby je 1 veřejná IP adresa a 10Mbps připojení do internetu. 20 GB z uvedené kapacity HDD je přiřazeno operačnímu systému.

Technické zázemí

O2 Virtuální server vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěné v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery a zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme zajištění provozu s dostupností služby 99,9 %. Klademe velký důraz na dodržování nejvyšších standardů pro kvalitu a bezpečnost. Všechny procesy se proto řítí podle standardů ITIL.

ITIL (Information Technology Infrastructure Library) je souhrn poznatků a přístupů vedoucích k zajištění dodání kvalitních služeb informačních technologií, který vychází z nejlepších praktických zkušeností ze všech odvětví IT. ITIL je v současnosti považován za mezinárodní standard pro oblast řízení IT služeb.

Více informací o cloudových službách O2 nalezente na stránce Cloud od O2.

Pomohla vám tato stránka?
Podmínky používání cookies