Novinky a změny v Moje O2

Samoobsluhu Moje O2 pro Vás stále vylepšujeme. Kvůli spoustě věcí teď už nemusíte volat na linku nebo chodit do prodejny.
Prostě si je nastavíte nebo vypnete sami tak, jak zrovna potřebujete. 

Detail tarifu - pojmenování služby

Pokud se vám zalíbilo pojmenovávat si jednotlivé tarify po svém, nově se vám k vlastnímu pojmenování zobrazí i komerční název daného tarifu.

pojmenovani_sluzby

Vyhledávání služeb - přehledné zobrazení detailů

U vyhledávání služeb s více čísly (VoIP Connect, IP Centrex, ISDN nebo multiSIM) jsme zpřehlednili zobrazení jednotlivých detailů tak, abyste se v informacích mohli rychleji orientovat.

vyhledavani_sluzeb

Další změny v Moje O2

Práce s vyúčtováním

Vyúčtování – zobrazení převáděného čísla na Prepaid

Do vyúčtování jsme doplnili konkrétní telefonní číslo, ke kterému se váže poplatek za přechod na Prepaid. Poplatek od teď můžete mnohem lépe rozúčtovat.

vyuctovani-prepaid

Vyúčtování – číslo zákaznického účtu

U vyúčtování jsme do hlavičky doplnili číslo konkrétního zákaznického účtu (ZÚ). Díky tomu rychleji poznáte, jestli jsou produkty v jedné nebo více fakturách.

vyuctovani-zakaznicky-ucet-1

vyuctovani-zakaznicky-ucet-2

Vyúčtování – rozpad služeb třetích stran

Zjednodušujeme vám rozúčtování nákladů – na faktuře najdete detailní rozpad služeb třetích stran.

rozpad_sl_1  rozpad_sl_2

Vyúčtování – zobrazení vlastního pojmenování

Jako kontaktní osoba můžete snadno zapnout nebo vypnout zobrazení svého vlastního pojmenování produktů na faktuře. Zobrazení jednoduše nastavíte v záložce "Vyúčtování„ pod možností „Nastavit vyúčtování“.

zobrazeni_pojmenovani_1 zobrazeni_pojmenovani_2

Kontaktní údaje ve faktuře

Pokud dostáváte vyúčtování poštou, stávalo se, že se nedařilo ji správně doručit, protože adresa byla příliš obecná. Do faktury jsme proto doplnili údaj o městské části (čtvrti).

  • Dříve: Praha 4
  • Nově: Praha 4 – Michle
     
  • Dříve: Lhota 5, 490 01 Horní Lhota
  • Nově: Lhota 5, 490 01 Horní Lhota - Dolní Lhota
Vyúčtování - stáhněte si přehled všech faktur

V Hromadném exportu vyúčtování si můžete stáhnout i přehled všech vašich vystavených faktur.

Vyúčtování 4  Vyúčtování 5

Vyúčtování - všechny podrobné výpisy na jednom místě

Všechny podrobné výpisy najdete na jednom místě. Stačí v Hromadném exportu vyúčtování zaškrtnout "Stáhnout včetně podrobných výpisů" ve formátu CSV. Po stažení se v ZIP složce objeví jako "all-d.csv".

Vyúčtování 1  Vyúčtování 2  

Vyúčtování 3

Jednodušší hromadný export vyúčtování

Přehledný seznam všech účtovaných telefonních čísel teď získáte snadno a jednoduše.
Čísla se vyexportují ve sloupcích, kde najdete jednotlivé poplatky. 1 řádek = 1 telefonní číslo.

Příklad:

Pro stažení údajů za leden 2019 stačí ve Vyúčtování zvolit povel „Export hromadného vyúčtování“
a za vybrané zákaznické účty "Stáhnout souhrnné CSV". Tím se v ZIP formátu stáhnou dva exporty.
Sloupcový výpis dat za všechny služby najdete v souboru „201901-all-l.csv“. Seznam všech fakturovaných služeb je ve sloupci „D“.

Rozpad DPH

V nových fakturách pro firemní zákazníky uvádíme rozpady DPH. Ty obsahují součet cen s rozpadem na jednotlivé daňové kategorie – služby s 21% daní, služby nepodléhající DPH a služby osvobozené od DPH.

Pokud je pod tarifem víc čísel (nejčastěji Business ISDN2A), zobrazujeme rozpady DPH za tarif, za jednotlivá čísla i celkový rozpad DPH všech plateb.

rozpady

Pojmenování tarifu v XML exportu faktury

U nově vystavených faktur pojmenování tarifu najdete už i v XML exportu vyúčtování.

Řazení čísel

Čísla jsme seřadili vzestupně tak, aby šla chronologicky za sebou. 

řazení čísel

Pokud má tarif víc produktů (např. u Business ISDN2A), vedlejší čísla uvádíme vedle společně, abyste snáz poznali, které produkty k sobě patří. Čísla pod hlavním produktem ale být seřazená nemusejí.

Zobrazení příchozích hovorů v rámci EU ve vyúčtování

Zpřehlednili jsme práci s vyúčtováním. Do podrobného výpisu jsme doplnili nový směr Příchozí volání v rámci EU.

image003image004

Vyúčtování – pojmenování produktů v CSV

Vaše vlastní pojmenování produktů se nově propisuje také do CSV exportu vyúčtování. Přidali jsme ho do úplně posledního sloupce souboru. Díky tomu máte v Moje O2 jednotný identifikátor napříč základním menu, vyúčtováním i XLS a CSV exporty.

csv export

Objednávky a služby v Moje O2

Dokupy dat a roamingové balíčky

Odteď může kontaktní osoba pro každé telefonní číslo nastavit vlastní pravidla pro dokup dat. Firemní výdaje za data a volání tak budete mít 100% pod kontrolou.

Počet automatických obnov i jednorázových dokupů nastavíte u národních dat jednotlivým číslům i u opakovaných roamingových balíčků Top Svět.
Každému prostě nastavíte spotřebu a frekvenci obnovy dat podle aktuální potřeby.

A ještě jedna dobrá zpráva: jakmile bude nastavení hotové, aktivaci nových balíčků zvládnou uživatelé sami. Podle Vámi nastaveného limitu se jim data buď obnoví automaticky, nebo si je aktivují sami z mobilu či pomocí odpovědní SMS.

Nastavení je navíc možné dělat hromadně – pro celou společnost nebo zákaznické účty. Na hlavní stránce v Moje O2 najdete nové tlačítko „Hromadná změny“. Vyberete cílovou skupinu, pro kterou změnu zadáváte, a odešlete ke zpracování. To proběhne do 2 pracovních dnů.

obnova-dat

Abychom vám nastavování vlastních pravidel pro dokupy dat a roamingových balíčků ještě více usnadnili, připravili jsme pro vás nové podrobné návody. Najdete je v sekci Videonávody.

Blokování dat u VARIO Voice tarifu – oprava

Upravili jsme logiku blokování a aktivace APN Internet při přechodu z Vario Voice na Vario, tak aby Vám i po přechodu na Vario fungoval internet.

Ukazatelé spotřeby

Ukazatel spotřeby teď nově zobrazuje objem volných jednotek jako „plnou nádrž“, kde hladina odčerpáváním postupně klesá – stejně jako např. ubývá benzín v nádrži auta nebo odpíjíte z lahve džusu. Zároveň jsme provedli zjednodušení pojmenování jednotlivých směrů.

ukazatele spotreby

 

Řazení služeb podle telefonního čísla

Služby si teď přehledně seřadíte podle telefonního čísla. Stačí kliknout na tlačítko Zobrazení služeb podle kategorií a vybrat si způsob řazení. Čísla jsou automaticky uspořádána od nejmenšího.

Jednodušší objednávání doplňkových služeb

Zjednodušili jsme objednávání doplňkových služeb. U jednoduchých doplňkových služeb po kliknutí na „Objednat“ se rovnou zobrazí shrnutí. Stačí už jenom potvrdit dokončení objednávky. Pracujeme i na tom, aby bylo možné před dokončením zrychlených objednávek vypnout notifikace o přijetí, vyřízení a shrnutí objednávky.

Dohledání objednávek hned po jejich vytvoření

Až dosud trvalo někdy i půl hodiny, než se Vám právě vytvořená objednávka zobrazila v systému.
Odteď je uvidíte hned po odeslání.

 

Termín instalace

Termín, kdy Vám technik přijede nainstalovat např. pevnou linku, teď v objednávce služby uvidíte jako první.

Blokace SMS a MMS

Jako kontaktní osoba můžete u tarifů zablokovat příchozí a odchozí SMS a MMS.

Blokace SMS a MMS

Změny tarifů

Od teď můžete podle potřeby měnit datové tarify na hlasové a naopak.

zmeny tarifu

Kompletní nabídka včetně doplňkových služeb

U produktu nově uvidíte i neaktivní doplňkové služby. Nemusíte je nikde hledat – pokud o některou máte zájem, jednoduše ji objednáte.

Doplňkové služby

Pojmenování produktů v přehledu služeb

3. Pojmenování produktů v přehledu služeb

Vlastní pojmenování produktů uvidíte také u Roamingu, Služeb třetích stran a Nastavení hovorů. Stačí kliknout na tlačítko Zobrazit služby podle kategorií.

 

Nový filtr v nabídce služeb

Do nabídky služeb jsme doplnili nový filtr. Díky němu se zobrazí služby, které máte díky Individuální nabídce nebo Rámcové dohodě za zvýhodněnou cenu nebo zdarma. Informaci o zdroji zvýhodnění teď nově najdete přímo u ceny.

Nabídka služeb

Objednávky – doplnění identifikace zadavatele

V přehledu objednávek nově uvidíte, jestli danou objednávku zadal specialista z O2, kontaktní osoba Vaší společnosti nebo třeba Vy sami.

Objednávky

Vlastnosti a nastavení portálu Moje O2

Notifikace – úprava pro kontaktní osoby

Upravili jsme notifikace, které dostávají kontaktní osoby při přidání a odebrání role. Pokud jste kontaktní osoba, přímo v notifikaci zjistíte, jakého účtu se změna oprávnění týká.

Nový chat

Nahradili jsme stávající chat řešením Mluvii. Díky tomu Vás náš specialista snadno identifikuje hned na začátku chatu.

Hlášení poruch (TTS)
  1. Pro zefektivnění informování o hromadných poruchách jsme doplnili možnost importovat seznam zákazníků, kterých se porucha týká, ještě před jejím náběrem (IVR / WEB).
  2. Sjednotili jsme systém předávání informací o plánovaných pracích, tak aby se k Vám upozornění na plánované odstávky a práce dostávala jen tehdy, když je potřebujete a ideálně jen jednou, a ne několika různými kanály.
Nastavení filtru

Od teď funguje nastavení filtru mnohem lépe. Při práci s jednotlivými položkami v sekci Objednávky a požadavky a v sekci Historie zůstane filtr nastavený, když kliknete na detail položky, i když se vrátíte zpět.

historie_krok1

Tlačítko s individuální nabídkou

Máte individuální nabídku? Ceny, které jste dřív museli hledat v Nastavení, nově snadno zobrazíte po kliknutí na tlačítko Rámcová dohoda.

individuální nabídka

Řazení firem podle abecedy

Jste kontaktní osoba pro víc firem zároveň? Abyste se v nich jednoduše vyznali, seřadili jsme je podle abecedy. Abecední řazení uvidíte v náhledu po přihlášení, při přepnutí na jinou firmu a také v hromadném vyúčtování.

řazení firem   řazení firem 3

řazení firem 2 

Moje O2 v angličtině

Přeložili jsme Moje O2 do angličtiny. Můžete si nastavit nebo jednoduše přepnout v patičce, v jakém jazyce chcete Moje O2 využívat a jak s vámi budeme komunikovat. Zároveň začínáme překládat první dokumenty.

moje o2 anglicky

Vylepšené notifikace

V notifikaci k objednávce jdeme více do detailu, abyste věděli, čeho se přesně týkala. Objednali jste si 3 a víc produktů? Nebudeme vás spamovat dlouhým seznamem, pošleme notifikaci s obecným textem.

Notifikace

Pohodlnější změna registračních údajů

Pokud měníte e-mail kontaktní osoby, na novou e-mailovou adresu rovnou pošleme odkaz pro dokončení změny registračních údajů. Potom už se můžete do Moje O2 jednoduše přihlásit.

Notifikace - zasílání SMS koncovému uživateli

Při aktivaci datového balíčku bude notifikační SMS zaslána přímo na koncového uživatele daného čísla.

Přidání poznámky

V Moje O2 si u zákaznického účtu na úrovni adresy nově zobrazíte pole "Dodatek korespondenční adresy“.

Přidání poznámky    Přidání poznámky 2

Editace fakturační adresy

Změnili jsme logiku i zobrazení korespondenční (fakturační adresy). Zobrazit a upravovat adresu teď můžete i pokud máte vypnuté tištěné vyúčtování.

Editace fakturační adresy 3    Editace fakturační adresy 2

Adresní řádek

Přidali jsme k adrese nové pole – Upřesnění adresáta.

Nastavení zákaznického účtu

Videonávody

Potřebujete více informací? Aby se vám nové Moje O2 jednoduše používalo, připravili jsme sérii krátkých instruktážních videí. Najdete je na našem webu v sekci Videonávody pro Moje O2.

Pomohla vám tato stránka?
Podmínky používání cookies