Baumit, spol. s r.o.

Baumit, spol. s r.o. logo

Když si společnost Baumit vybrala O2 Datové centrum, zařídili jsme propojení za necelé dvě hodiny.

Přetížené linky do internetu

V ústředí společnosti v Brandýse nad Labem je umístěno i centrální IT pro Českou republiku. Jeho připojení do internetu linkou s rychlostí 4 Mb/s zajišťoval firewall spravovaný mateřskou společností z Rakouska. Ostatní pobočky prostřednictvím virtuální privátní sítě přistupovaly nejprve do centrály a až odtud přes firewall do internetu. S růstem prodeje a aktivit společnosti však datový provoz výrazně narůstal a relativně pomalá linka přestala vyhovovat potřebám uživatelů.

Řešením bylo O2 Datové centrum

Prosté navýšení přenosové rychlosti internetového připojení by sice problémy dočasně vyřešilo, brzy však narazilo na technická omezení datových linek. S cílem minimalizovat množství přenosů mezi centrálou a internetem a současně výrazně navýšit rychlost přístupu do internetu byl proto firewall z centrály přemístěn do datového centra O2. Pobočky nyní přistupují přímo do datového centra a odtud buď do centrály, nebo přes firewall do internetu. Přenosová rychlost do internetu činí 50 Mb/s. Rychlost mezi centrálou a datovým centrem byla navýšena na 14 Mb/s a spojení bylo doplněno záložním rádiovým spojem. Navýšena byla i rychlost připojení poboček do datového centra. Firewall je nadále v majetku zákazníka a spravuje jej rakouská strana.

Rádi s vámi projdeme, co potřebujete, a připravíme nabídku na míru.

Ing. Libor Solař, IT manažer Baumit

„Kolegové z O2 připravili celé řešení sami. Komunikovali jsme pouze o běžných záležitostech. S jednáním i technickým řešením jsem naprosto spokojen.“

Ing. Libor Solař, IT manažer Baumit

Zobrazit případovou studii

Odstávka na pouhé dvě hodiny

Příprava technického řešení od rozhodnutí do objednávky trvala necelé dva měsíce. Koncem listopadu 2015 byla zahájena příprava migračního plánu, která předpokládala, že výpadek v provozu nesmí přesáhnout několik hodin. Současně probíhaly instalace rádiového spoje a práce na navýšení konektivity poboček. Vlastní přepojení proběhlo v březnu 2016 a vyžádalo si zastavení provozu sítě pouze na necelé dvě hodiny.

Přínosy

Přesunutí firewallu do datového centra především výrazně uvolnilo přenosové linky. Přenosovou rychlost, kterou poskytuje datové centrum, lze navíc dále navyšovat. Díky zvýšení rychlostí připojení poboček a oddělení datového toku do internetu se výrazně zkrátila i doba odezvy serverů v centrále společnosti, což se mimo jiní pozitivně projevilo na kvalitě a efektivitě práce poboček. Náklady na provoz celého komunikačního systému se přitom nezměnily.

Rádi s vámi projdeme, co potřebujete, a připravíme nabídku na míru.

Do budoucna třeba zálohování

Umístění svých technologií v datovém centru O2 považuje společnost Baumit za velmi perspektivní. Zvažuje dokonce, že po otestování zde umístí server pro zálohování a disaster recovery.

Ing. Libor Solař, IT manažer Baumit

Datové centrum jsem si byl osobně prohlédnout. Ujistil jsem se, že jej O2 provozuje na vysoké profesionální úrovni. Rád bych sem proto přesunul i server na zálohování a případně i další aplikace.“

Ing. Libor Solař, IT manažer Baumit

Zobrazit případovou studii

Původní a současné řešení

Schéma řešení

Rádi s vámi projdeme, co potřebujete, a připravíme nabídku na míru.

Bezpečí datového centra

Housing serverů a dalších technologií v některém z datových center O2 zbavuje zákazníka starostí i nákladů spojených s jejich údržbou a provozem, např. s napájením, chlazením, připojením k internetu nebo zabezpečením. V datovém centru O2 postarají o vše potřebné pro rozsáhlé projekty i pro jednotlivé servery.

Baumit, spol. s r.o.

Baumit je mezinárodně rodinný podnik se sídlem v Rakousku. Vyrábí a prodává stavební hmoty pro fasády, omítky a potěry, výrobky pro hrubou stavbu, lepení obkladů a dlažeb, zahradní úpravy a zpevnění plochy. Baumit je nejen výrobcem stavebních materiálů, ale i spolehlivým partnerem, který nabízí svým zákazníkům komplexní podporu. Poskytované služby a vstřícnost, které hrají stejnou roli jako odborné znalosti a kvalitní výrobky, vyžadují spolehlivou a rychlou datovou komunikaci. Baumit je zastoupen bezmála ve třiceti zemích Evropy. Centrála regionálního zastoupení v České republice sídlí v Brandýse nad Labem, další tři provozovny jsou v Čakovicích u Prahy, v Dětmarovicích na severní Moravě a Modřicích u Brna.

Řekněte nám, co potřebujete,
my se postaráme o vše ostatní

Kontaktujeme Vás

Zeptejte se rovnou

Pro firmy
Pro podnikatele

Pomohla vám tato stránka?
Podmínky používání cookies