Datacentrum pro Český Caparol

Společnosti jsme poskytli prostor v datovém centru, zajistili vhodné podmínky pro provoz a přístup k serverům 24/7.

Reference Český Caparol Gredecký

„Firemní data nelze svěřit jen tak někomu. Proto je pro nás důležité, že se můžeme spolehnout na O2.“

Rostislav Gredecký, provozní ředitel Teamleiter IT Berlin

Místo v datacentru pro Český Caparol detailně

Společnost Český Caparol plánovala zrušit stávající konektivitu a migrovat z Českých Budějovic na službu Internet Hosting v Praze. Zásadním požadavkem bylo zachovat stávající IP adresy, síťové masky a přípojky. Bylo zapotřebí nalézt vhodného partnera, který by dokázal zajistit stoprocentní dostupnost a bezporuchovost serverů a zároveň udržet i stávající parametry. Přitom bylo nutné, aby se vše uskutečnilo za plného fungování firmy. Jakékoliv změny v IT nastaveních by mohly způsobit nepříjemnosti v komunikaci mezi pobočkami v ČR i zahraničí.

O2 poskytlo firmě Český Caparol pro lokalizaci jejích serverů pronájem prostoru v datovém centru. Zařízení jsou zde umístěna v klimatizovaném prostředí se zvýšenou bezpečností, protipožární ochranou a zálohovým napájením. Přístupnost k serverům je přitom zajištěna 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

O2 splnilo při realizaci zakázky všechny podmínky, které si firma Český Caparol stanovila, a migrace serveru se tak fungování společnosti nijak nedotkla.

24/7

24 hodin denně, 7 dní v týdnu je zajištěna přístupnost k serverům.

Český Caparol logo

O společnosti Český Caparol s.r.o.

Společnost Český Caparol s.r.o. je dceřinou společností německé firmy DAW, která je následovníkem inovátora, vynálezce a průmyslníka Eduarda Murjahna, který objevil naleziště amfibolinu neboli zelené břidlice. Během let vymyslel způsob, jak tento nerost zpracovat do práškové barvy. Jednalo se o revoluční vynález, ale až jeho syn jej dokázal zcela překonat – vymyslel způsob, jak zlepšit pojivé vlastnosti barvy a její odolnost. Technologii dal jméno Caparol. To bylo v roce 1935. Firma Český Caparol vznikla v roce 1993. Dnes je Caparol synonymem unikátních barev a technologií, které odolají každému nečasu. Inovativní technologie společnosti Caparol si všimli i jiní. Caparol je držitelem Spolkové ceny 2005 za vynikající inovátorské příspěvky pro oblast řemesel.

Řekněte nám, co potřebujete,
my se postaráme o vše ostatní

Kontaktujeme Vás

Zeptejte se rovnou

Pro firmy
Pro podnikatele

Podmínky používání cookies