Internetová konektivita pro D+D Real Czech Masters 2017

Pro hladký průběh golfového turnaje D+D Czech Masters jsme zajistili internetovou konektivitu a další telekomunikační služby pro všechny přítomné.

Zajistili jsme kompletní internetovou konektivitu a další telekomunikační služby nezbytné pro běh prestižního golfového turnaje D+D Real Czech Masters.

Reference D+D Real Kotlářová

„O2 zajišťuje separátní Wi‑Fi připojení pro hráče, VIP sektor, média a diváky turnaje. Technici nám jsou k dispozici přímo na místě po celou dobu konání turnaje. Komunikace s nimi je bezproblémová.“

Lenka Kotlářová, tournament coordinator, RELMOST, a.s.

Řešení od O2 ve zkratce

Již čtvrtým rokem zajišťuje O2 kompletní internetovou konektivitu a další telekomunikační služby důležité pro běh turnaje D+D Real Czech Masters zařazeného do European Tour Series, který se odehrává v golfovém resortu Albatross ve Vysokém Újezdu nedaleko Prahy.

Nejen internetová konektivita pro D+D detailně

Všechny síťové služby, jak v areálu, tak i v golfové vesničce, se budovaly doslova na zelené louce v nestandardním, většinou venkovním prostředí. Instalace, která pokrývala obrovskou plochu s vysokou hustotou lidí, byla složitá, a také při provozu hrozilo obrovské množství rizik. Kromě desítek síťových prvků síť tvořily více než čtyři kilometry optických a metalických kabelů. Veškerý hardware byl poskytnut zákazníkovi do pronájmu.

Poskytované služby celkově zahrnovaly:

  • vysokorychlostní internet 1 Gb/s v celé golfové vesničce
  • datovou linku 100 Mb/s pro televizi European Tour Productions
  • 6 samostatných Managed LAN sítí (pro hráče, organizátory, návštěvníky, média atd.)
  • 16 výkonných Wi‑Fi sítí řízených Wi‑Fi kontrolérem
  • 3 sítě ISDN pro televizní komentování
  • 2 telefonní linky
  • přehledné údaje o provozu a statistické informace

Po celou dobu turnaje se počet uživatelů současně připojených k Wi‑Fi sítím pohyboval neustále okolo tří set. Stažen byl bezmála 1 TB dat, tedy množství odpovídající zhruba tisícovce běžných celovečerních filmů.

O spolehlivosti služeb a zodpovědném přístupu O2 svědčí mimo jiné také skutečnost, že datových a telekomunikačních služeb využívala i televizní společnost European Tour Productions, která jediná má oficiální licenci na přenos golfových turnajů European Tour Series. Jediný výpadek služby by mohl znamenat i narušení náročného a drahého televizního přenosu. ISDN síť zase využívala pro své vstupy třeba TV Nova.

Dočasné zákaznické řešení ve skutečnosti není jedna služba, ale mix služeb, zřizovaných na určitou, relativně krátkou dobu. Specialisté O2 jich každoročně na nejrůznějších kulturních, společenských nebo sportovních akcích realizují desítky. Vyžadují důkladnou přípravu projektu i perfektní konfiguraci všech komponent. Samozřejmostí je vysoká kvalita služeb, rychlost realizace a respektování specifických požadavků klienta. Po celou dobu konání akcí je k dispozici technická supervize a součástí řešení je rovněž závěrečný report.

4 km

Optických a metalických kabelů a desítky síťových prvků tvořily síť pro prestižní golfový turnaj.

300

Přibližně tolik byl počet uživatelů současně připojených k Wi‑Fi sítím po celou dobu turnaje.

1 TB dat

Stažených během turnaje, což odpovídá množství zhruba tisícovce běžných celovečerních filmů.

D+D Real logo

D+D Real Czech Masters 2017

Golfové hřiště Albatross je oficiálním členem EUROPEAN TOUR DESTINATION, dějištěm turnaje Czech Masters v rámci European Tour 2014, 2015, 2016 a turnaje EUROPEAN TOUR – D+D REAL Czech Masters 31. 8. – 3. 9. 2017. Prestižní americký časopis Golf Digest označil v letech 2011 a 2012 golfový areál Albatross za hřiště číslo jedna v České republice. V rámci EUROPEAN TOUR 2014 a 2015 patřil Albatross mezi pět nejlepších resortů. Hráčům i návštěvníkům je k dispozici nadčasová klubovna s kompletním zázemím včetně konferenčních prostor, golf shopu a restaurace, velkorysé tréninkové zázemí disponující profesionálním týmem trenérů a fitting centrem pro nejnáročnější klientelu. Za zákazníka je partnerem O2 promotérská společnost RELMOST, a.s.

Řekněte nám, co potřebujete,
my se postaráme o vše ostatní

Kontaktujeme Vás

Zeptejte se rovnou

Pro firmy
Pro podnikatele

Podmínky používání cookies