Managed Wi-Fi pro Commerzbank

Managed Wi-Fi pro Commerzbank  logo

Free Wi-Fi pro zákazníky. Můžete za ni získat plusové body a marketingově ji využít. Často ale bývá Achillovou patou: Správa Wi-Fi je náročná finančně i na čas. Nároky na její rychlost exponenciálně rostou a řešit samozřejmě musíte i bezpečnost. Tím spíš, když jste mezinárodní banka a Wi-Fi na svých pobočkách nabízíte i pro klienty. V O2 nabízíme řešení: Managed Wi-Fi.
 

„Když se řekne O2, většina lidí si automaticky představí velkou společnost a neočekává osobní přístup. Při realizaci managed Wi-Fi na našich pobočkách byl ale přístup velmi osobní. Na všem jsme se dohodli, vyšli jsme si vstříc. Přípravné práce byly pečlivé, zjistili jsme, jaké pokrytí a kde potřebujeme. Navržené řešení je maximálně dostačující a skvěle funguje do dnešního dne.“

Pavel Čurilla, Vice President Commerzbank v České republice

Řešení od O2 ve zkratce

Díky nám se ve 3 pobočkách Commerzbank můžou na Wi-Fi připojit nejen zaměstnanci, ale i zákazníci, kteří do banky přijdou. Rychle, jednoduše a zároveň bezpečně.

Postarali jsme se o instalaci a nastavení. Zajišťujeme správu i servis. A díky Captive portálu a bezpečnostní komponentě WatchGuard, kterou jsme přidali navíc, může IT oddělení Commerzbank řídit pravidla připojení a sledovat například to, kdo a na jak dlouho se přihlašuje.
 

Managed Wi-Fi pro Commerzbank detailně

„Managed Wi-Fi ve zkratce znamená, že o správu služby se staráme my. Zajišťujeme konektivitu. Také jsme se postarali o instalaci – v pobočkách jsme rozmístili vysílací body, které signál šíří. Vše jsme nastavili podle požadavků a dál se staráme o správu a servis,“ popisuje zajištění Wi-Fi pro 3 pobočky Commerzbank v Praze Jan Hubeňák, sales manažer O2.  

Wi-Fi připojení je na pobočkách v Jugoslávské, Pekařské a na Karlově náměstí k dispozici jak pro zaměstnance, tak pro klienty, kteří do banky přicházejí. „Prostřednictvím Captive portálu pak mají nadefinovaná pravidla. Kdo se kam může připojit a dostat,“ vysvětluje Jan Hubeňák. „Zkrátka jsou schopní řídit přístup uživatelů k síti z pohledu zaměstnance i návštěvy.“

„Zákazníci už dnes automaticky očekávají, že kamkoli přijdou, bude pro ně k dispozici Wi-Fi. Tím, že ji můžeme nabídnout každému klientovi, který k nám přijde na schůzku, jsme se dostali na úroveň služeb, na které bychom jako banka měli být,“ doplňuje Pavel Čurilla, Vice President Commerzbank v České republice. „Řešení, které pro nás O2 navrhlo, je maximálně dostačující. Přípravné práce byly pečlivé, a tak je řešení nadesignované přesně tak, jak potřebujeme.“

Službu managed Wi-Fi jsme navíc v případě Commerzbank jsme ještě obohatili o bezpečnostní prvek WatchGuard. „Klient si nemůže dovolit, aby poskytoval Wi-Fi, do které se kdokoli připojí a může si v ní cokoli dělat,“ říká Jan Hubeňák. WatchGuard proto zajišťuje inspekci provozu, všechna připojená zařízení jsou k dispozici pod síťovými označeními, a kromě toho síť chrání například před backdoor spywarem nebo spamem.

3

Pobočky, na kterých jsme zajistili službu managed Wi-Fi pro klienty i zaměstnance.

100 Mbps

Přenosová rychlost Wi-Fi sítě na pobočce na Karlově náměstí. Aktuálně zcela dostačuje potřebám klienta.

Co služba Managed Wi-Fi přinesla klientovi?

  • Instalace, nastavení, správa i servis jsou v režii O2, nikoli banky.
  • Snadné, rychlé a bezpečné připojení na Wi-Fi pro zaměstnance i klienty na pobočce.
  • Virtuální management: Klient dokáže sám řídit přístupy uživatelů k síti, jak zaměstnanců, tak návštěv.

Řešení ušité na míru

Managed Wi-Fi je naše běžné řešení pro klienty. V případě Commerzbank jsme nicméně přidali ještě další bezpečnostní prvek – WatchGuard. Ten se občas označuje jako firewall nové generace a mimo jiné chrání Wi-Fi síť i její uživatele před internetovými útoky a nevyžádaným obsahem.  

Managed Wi-Fi pro Commerzbank

Lokálně ukotvená, globálně propojená. To je motto Commerzbank, 2. největší německé banky, která vznikla už v roce 1870. Aktuálně působí ve více než 50 zemích a celosvětově má více než 15 milionů zákazníků. V České republice banka působí od roku 1992, specializuje se na firemní klientelu a firmám pomáhá při vstupu na mezinárodní trhy. Kromě 3 pražských poboček, pro které jsme zajistili službu managed Wi-Fi, má pobočku i v Brně.

Řekněte nám, co potřebujete,
my se postaráme o vše ostatní

Kontaktujeme Vás

Zeptejte se rovnou

Pro firmy
Pro podnikatele

Podmínky používání cookies