Řízení letového provozu ČR, s.p.

Řízení letového provozu ČR, s.p. logo

Poskytujeme konektivitu i IT služby pro Řízení letového provozu České republiky.

Přes 80 % veškerých datových spojení

O2 je pro ŘLP primárním poskytovatelem všech datových linek v České republice i v rámci mezinárodní konektivity. S centrálou v Jenči propojuje O2 česká regionální letiště, lokality s rádiovými vysílači a přijímači, které pokrývají vzdušný prostor České republiky, a zajišťuje spojení s partnery v zahraničí. Datové přenosy využívají standardní služby s nejvyšší možnou úrovní SLA (Service Level Agreement). Spojení jsou zálohována a koncipována tak, aby nemohlo dojít k souběhu hlavní a záložní linky.

Primární partner podnikových sítí

Od roku 2007, kdy O2 dodalo a na „zelené louce“ v nové lokalitě v Jenči vybudovalo pro ŘLP podnikovou LAN síť, je jeho hlavním partnerem pro zařízení Cisco a komponenty datových LAN a WAN sítí. Zajišťuje rovněž jejich následný servis i rozvoj.

Ing. Michal Chvojka, vedoucí střediska LTS, ŘLP ČR, s. p.

„Pro nás je dlouhodobá spolupráce důležitá, protože potřebujeme, aby nám poskytovatel těchto klíčových služeb dobře rozuměl. Aby chápal naše prostředí a naše požadavky. A to nám s O2 v rámci dlouhodobého vztahu funguje velice dobře.“

Ing. Michal Chvojka, vedoucí střediska LTS, ŘLP ČR, s. p.

Zobrazit případovou studii

Klíčová je bezpečnost

Kromě zajištění bezpečných a spolehlivých datových spojení je O2 rovněž dodavatelem systému SIEM, který sleduje činnost sítě a informuje obsluhu v případě podezření na bezpečnostní incident. Tím proaktivně zvyšuje úroveň IT bezpečnosti a umožňuje včas reagovat na stále sofistikovanější kybernetické hrozby.

Dokonalý přehled o síti

Rozsah a komplexita podnikových sítí neustále rostou a udržet si přehled o struktuře, stavu sítě a všech připojených zařízeních je stále složitější. Služba O2 Managed LAN, která obsahuje síťovou inteligenci IP Fabric, šetří administrátorům sítě ŘLP obrovské množství času a námahy na analýzu sítě i přípravu dokumentace. Během několika okamžiků vytvoří kompletní a přehlednou zprávu o celé síti včetně manažerských výkazů, vizualizací, diagramů, vyhodnocení změn, rizik a provozních nedostatků.

Ing. Michal Chvojka, vedoucí střediska LTS, ŘLP ČR, s. p.

„Na O2 oceňujeme zejména profesionalitu, zázemí a zdroje, které má k dispozici. To umožňuje vyřešit širokou škálu našich požadavků a nabídnout vždy odpovídající IT řešení.“

Ing. Michal Chvojka, vedoucí střediska LTS, ŘLP ČR, s. p.

Zobrazit případovou studii

Partnerství – cesta ke stabilitě

Bezpečné a efektivní řízení letového provozu stojí na kontinuálně stabilní funkčnosti všech používaných systémů. Každá změna se připravuje dlouhodobě a velmi pečlivě. Bez ohledu na vývoj v letectví či v IT technologiích musí veškeré úpravy či modernizace být schopny zajistit stabilní a bezproblémový provoz. ŘLP a O2 pojí dlouholeté partnerství, kořeny této spolupráce sahají hluboko do historie. O2 tak dokonale rozumí potřebám a požadavkům ŘLP, ale i důvodům, které k nim vedou. Má historickou zkušenost a reálný vhled do situace. Dlouhodobá oboustranná spolupráce specialistů zjednodušuje komunikaci a je zárukou vytváření optimálních řešení.

O zákazníkovi

Řízení letového provozu ČR, s.p.

Řízení letového provozu České republiky, s. p., zajišťuje bezpečné, nákladově efektivní a dlouhodobě udržitelné letové navigační služby v dynamicky se rozvíjejícím prostředí letecké dopravy jak na národní úrovni, tak v kontextu vývoje managementu leteckého provozu v Evropě. V současné době je moderní a uznávanou českou společností, která se řadí mezi evropskou špičku při poskytování letových provozních služeb.

Základním smyslem poskytování služeb řízení letového provozu je zajištění bezpečnosti. Je pro podnik prioritou, která má přednost před komerčními, provozními a dalšími cíli. Jedním z hlavních pilířů, na nichž závisí bezpečnost řízení pohybu letadel, navigační služby a řízení letového provozu, jsou naprosto spolehlivé a bezpečné datové přenosy a bezporuchový provoz celé IT infrastruktury, která se na službách ŘLP podílí. Právě pro datové přenosy, provoz a zabezpečení IT infrastruktury je O2 pro ŘLP hlavním a dlouhodobým partnerem.

Řekněte nám, co potřebujete,
my se postaráme o vše ostatní

Kontaktujeme Vás

Zeptejte se rovnou

Pro firmy
Pro podnikatele

Podmínky používání cookies