Seznam.cz

Seznam.cz logo

Seznam.cz je ryze česká společnost, která uživatelům nabízí kvalitní bezplatné služby, řešení a umožňuje jim orientovat se na internetu.

Očima zákazníka

Obrovské množství dat, široká škála aplikací a miliony přístupů denně vyžadují rozsáhlé, výkonné, dostupné a spolehlivé datové a aplikační zázemí. Seznam.cz je provozoval formou housingu v datových centrech dvou nezávislých poskytovatelů.

S dalším růstem společnosti se vedení rozhodlo vybudovat své vlastní primární datové centrum. Vznikla otázka, které ze stávajících datových center zůstane zachováno jako sekundární.

Vlastimil Pečínka, technický ředitel, Seznam.cz

„Důležitý byl i přístup k projektu. Při jednání bylo zřejmé, že O2 bylo připravené, dobře reflektovalo požadavky a dokázalo pochopit, co je smyslem naší akce. S každým jednáním jsme se posouvali dál ve směřování ke shodě.“

Vlastimil Pečínka, technický ředitel, Seznam.cz

Zobrazit případovou studii

K hlavním požadavkům patřilo

1.

Plná zastupitelnost primárního datového centra

2.

  Kompaktní plocha pro 78 skříní na zařízení (racků)

3.

      38 % další rezervní plochy pro budoucí rozvoj

4.

Uspořádání prostor minimalizující spotřebu energií a dopad na životní prostředí

5.

      Oddělené měření spotřeby elektrické energie

6.

       Konektivita do nově budovaného centra i do internetu

Řešení

O2 nabídlo pro přestěhování zařízení doposud roztroušených v různých místech sálu kompletně nové prostředí v datovém centru Nagano vytvořené přesně podle požadavků Seznam.cz.

Speciální návrh prostor se zastřešenými teplými a studenými uličkami a s konstrukčními prvky skříní optimalizuje jejich chlazení a minimalizuje ztráty.

Podle požadavků projektu byly navrženy i nové specifické konstrukční prvky datových a elektrických rozvodů, které jejich dodavatel posléze zařadil i do svého standardního katalogu produktů.

Spotřeba elektrické energie se pro celý prostor měří a fakturuje zcela odděleně. O2 rovněž zajišťuje optické propojení s novým datovým centrem Seznam.cz i do internetu.

Vlastimil Pečínka, technický ředitel, Seznam.cz

„Ze strany O2 bylo vše připraveno dobře. V okamžiku migrace, která opravdu nebyla jednoduchá co do počtu zařízení i zajištění provozu, jsme nenarazili na nějaké nečekané překvapení, které by nám bránilo v postupu, nebo že by nebylo připravené něco, co připravené být mělo.“

Vlastimil Pečínka, technický ředitel, Seznam.cz

Zobrazit případovou studii

Realizace

Od podepsání smlouvy počátkem července 2014 do dokončení přípravy prostor uplynuly dva měsíce. V průběhu velmi náročné fáze přesunu zařízení za plného provozu do nových prostor nebylo třeba žádných zásadních úprav, řešily se pouze drobné běžné potíže, které bylo složité předvídat.

Bezproblémová spolupráce při implementaci

Lidé v týmu, který zajištoval implementace, i přidělený SLA manažer jsou technicky na vysoké úrovni. Nemají problém se domluvit s kýmkoli ve světě, takže i komunikace v rámci skupiny a jednotlivých lokalit je naprosto bez problémů.

Přínos řešení

1.

Konsolidace zařízení do moderního, spolehlivého a dostupného datového centra

2.

Možnost další expanse společnosti

3.

Významná úspora nákladů na provoz

4.

Markantní, zhruba o 40 % nižší náklady na elektrickou energii

5.

Navýšení o dalších 21 skříní při zachování rezervy 38 % prostoru

Řekněte nám, co potřebujete,
my se postaráme o vše ostatní

Kontaktujeme Vás

Zeptejte se rovnou

Pro firmy
Pro podnikatele

Seznam.cz

Nejznámější a nejpoužívanější český internetový portál Seznam.cz pravděpodobně není třeba nijak zvlášť představovat. Seznam.cz je ryze česká společnost, která uživatelům nabízí kvalitní bezplatné služby, řešení a umožňuje jim orientovat se na internet. Na internet nabízí informace, zábavu i komunikační možnosti, poskytuje klientům efektivní reklamu a podporuje jejich podnikání. Vznikl v roce 1996 jako první český internetový katalog s možností vyhledávání podle klíčových slov. Kromě katalogu internetových stránek nabízel tehdy Seznam.cz také přehled novinek na českém internetu a žebříček nejlepších českých internetových stránek. Již v říjnu 1996 zaznamenala domovská stránka Seznam.cz až 10 000 přístupů denně. V současné době je jedním z nejsilnějších internetových médií v České republice, které denně navštíví bezmála tři miliony lidí.

Podmínky používání cookies