O2 Prodejny jsou tu pro vás. Ve většině prodejen máme stále otevřeno. Aktuální informace o otevírací době najdete tady. S většinou vašich požadavků vám umíme pomoci i na dálku v samoobsluze Moje O2

SmartWave s.r.o.

SmartWave s.r.o. logo

Společnost SmartWave s.r.o. je provozovatelem GolfProfi, vysoce specializovaných obchodů a e-shopu pro golfové vybavení.

Očima zákazníka

Účetní, skladový, docházkový a další IT systémy firmy včetně intranetu a zálohování zajišťuje terminálový server, k němuž se prostřednictvím ADSL připojují jednotlivé prodejny a pobočky. Server byl původně provozován v pražské pobočce, avšak s rozšiřováním firmy a přesunem vedení do nových prostor výrazně vzrostly požadavky na rychlost a spolehlivost spojení, dostupnost serveru i na výkonnost a bezpečnost provozu serveru jako celku. Stávající ADSL linka do centrály postupně přestávala vyhovovat nárokům velkého počtu současně připojených prodejen.

Vladimír Sedlář, Jednatel

„Projekt probíhal jednoduše. Dali jsme na O2 požadavky, co potřebujeme, jaké rozměry, kapacity a podobně. A když nám řekli, že je to připravené, vzali jsme server, odvezli ho do datového centra, zapojili a rozjeli.“

Vladimír Sedlář, Jednatel

Zobrazit případovou studii

Co jsme si vybrali

Řešení spočívalo v housingu, tj. umístění terminálového serveru do datového centra O2. Server spolu s diskovým úložištěm pro zálohy a firewallem byl umístěn do samostatné uzamykatelné skříně, tzv. racku, o velikosti 5U. Z hlediska aplikací provozovaných na serveru nedošlo k žádné změně.

Realizace a provoz

Od vypracování a zadání požadavků na parametry prostředí datového centra do vlastního zapojení serveru uplynuly necelé tři týdny. Za první rok provozu serveru nedošlo k žádným výpadkům či problémům s jeho provozem.

Vladimír Sedlář, Jednatel

„Ono se z hlediska funkcionality serveru vlastně nic zásadního nestalo. Změnilo se to, že máme provoz serveru zajištěný 24 hodin, sedmkrát týdně.“

Vladimír Sedlář, Jednatel

Zobrazit případovou studii

Přínosy

Housing serveru v datovém centru O2 přinesl zejména:

  • spolehlivou a zabezpečenou konektivitu z poboček i z centrály
  • nepřetržitě zajištěný provoz serveru v prostředí datového centra
  • minimalizaci možnosti ztráty dat
  • zabezpečení serveru proti náhodnému či neoprávněnému zásahu cizí osoby
  • úspory nákladů na elektrickou energii a další režii provozu serveru

Do budoucna

Vzhledem k plánované expanzi a s tím spojené nutnosti posílit byznysové řešení jako celek uvažuje společnost SmartWave o možnosti přenesení celého informačního systému včetně webového serveru, který se v současné době provozuje v jiném místě, do plně virtualizovaného cloudového prostředí. Konsolidace nejenom výrazně zlepší intenzivní komunikaci s webovým serverem, ale značně posílí i bezpečnost celého řešení.

Řekněte nám, co potřebujete,
my se postaráme o vše ostatní

Kontaktujeme Vás

Zeptejte se rovnou

Pro firmy
Pro podnikatele

SmartWave s.r.o.

SmartWave s.r.o. je provozovatelem GolfProfi, vysoce specializovaných obchodů a e-shopu pro golfové vybavení. Prostřednictvím tří kamenných prodejen a jednadvaceti prodejen přímo na golfových hřištích nabízí široký sortiment golfového vybavení, doplňků, míčků, vozíků, ale i módního golfového oblečení, poskytuje zákaznický servis a poradenské služby. Před deseti lety společnost začínala jako e-shop, později otevřela malou prodejnu v Praze Nuslích. Po dvou dalších letech otevřela první velký kamenný obchod, po něm následovaly prodejny v Brně a Ostravě. Dnes je síť dvaceti čtyř prodejen GolfProfi rozprostřena po celé České republice a firma plánuje další rozšíření.

Podmínky používání cookies