Hlasové a faxové spojení pro Tchibo Praha

Pro Tchibo, spol. s.r.o. jsme zrealizovali hlasové a faxové služby napojené na datovou síť, která zajišťuje konektivitu poboček i propojení do veřejné telefonní sítě.

Řešení od O2 ve zkratce

Tchibo je jedním z největších výrobců kávy na světě a je vedoucí firmou na trhu pražené kávy na mnoha evropských trzích včetně České republiky. Komunikační řešení O2 je postaveno na využití standardního produktu O2 IP Connect. Lokální ISDN ústředny v prodejnách, které z hlediska uživatele realizují standardní hlasové a faxové služby, jsou připojeny k datové síti, která zajišťuje vzájemnou konektivitu i propojení do veřejné telefonní sítě. Řešení O2 nevyžaduje instalaci žádné doplňující kabeláže a plně nahrazuje původní ISDN služby, včetně faxování.

Hlasové a faxové spojení pro Tchibo detailně

Realizovat ekvivalentní telefonické a faxové spojení využívající datové sítě.

Obchody Tchibo jsou umístěny především ve velkých nákupních centrech a jejich síť se neustále rozšiřuje. Každá prodejna musí mít zajištěno spolehlivé telefonické a faxové spojení, až dosud realizované samostatnou ISDN linkou. Její vybudování je však komplikované nejenom technicky, ale i administrativně, obzvlášť v prostředí velkých nákupních center.

Základními požadavky bylo zachování stávající telefonní infrastruktury prodejny včetně telefonních čísel, lokální ISDN ústředny a připojeného faxu, vysoká stabilita, spolehlivost a dostupnost služeb, založené na standardních SLA.

Realizaci zahájil v říjnu 2012 pilotní projekt, který zahrnoval 3 pobočky. Poté byl vypracován a schválen plán přechodu a do prosince 2012 bylo postupně připojeno všech tehdejších 25 obchodů. Standardizované a otestované řešení se postupně jednoduše aplikuje na nově vznikající obchody v České republice. V současné době je využívá 36.

3

Tolik poboček zahrnoval pilotní projekt na počátku realizace v říjnu 2012.

25

Tolik poboček se podařilo připojit do prosince 2012.

36

Aktuální počet poboček Tchiba, které využívájí komunikační řešení od O2.

Co služby od O2 přinesly klientovi?

Kromě výrazného zjednodušení a zlevnění instalačních procesů je díky nižším poplatkům výrazným přínosem i snížení nákladů na telefonování a faxování o 30 až 40 % oproti využití klasických ISDN linek.

Další důležitou předností datového řešení je podstatné zkrácení reakční doby při závadě nebo výpadku, zakotvené v SLA.

Reference Tchibo Praha Hála

„Pro mne byl projekt dobrým a hezkým příkladem spolupráce dvou společností s pozitivním efektem pro obě strany. Průběh projektu i výsledek, skutečnost, že řešení využíváme už několik let a stále rozšiřujeme, je nejlepším potvrzením úspěchu.“

Zbyněk Hála, IT Manager Tchibo International Affiliate

Tchibo Praha logo

O společnosti Tchibo Praha, spol. s r.o.

Tchibo je jedním z největších výrobců kávy na světě a je vedoucí firmou na trhu pražené kávy na mnoha evropských trzích včetně České republiky. Své výrobky nabízí prostřednictvím vícekanálového distribučního systému, který tvoří síť kamenných prodejen Tchibo, internetový obchod a síť prodejních míst ve vybraných prodejnách obchodních řetězců. V České republice, kde působí prostřednictvím Tchibo Praha, spol. s r.o., od rou 1991, ji reprezentují značky Tchibo, Jihlavanka a Davidoff Café. Od roku 2004 u nás rozvíjí obchodní činnost zaměřenou na prodej spotřebního zboží a počátkem roku 2014 začala prostřednictvím svého e-shopu nabízet také služby cestovního ruchu. V současné době provozuje ve velkých nákupních centrech a velkých městech po celé republice třicet sedm značkových obchodů.

Nechte nám na sebe kontakt

Nechte nám na sebe číslo, ozveme se vám
V případě vašeho souhlasu budeme Vaše údaje zpracovávat pro účely informování o výhodných nabídkách našich služeb. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.
Zavoláme vám Zavoláme vám do 24 hodin