Trask Solutions má u O2 aktuálně 7 různých virtuálních prostředí, na kterých běží vyvinuté aplikace pro koncové klienty, ale i softwarové produkty Trasku, např. BAAPI - agregační platforma bankovních API zpřístupňující služby otevřeného bankovnictví.
„Klient oceňuje bezpečnou, dostupnou a spolehlivou infrastrukturu,“ vysvětluje Richard Staněk, Sales manažer O2. „A protože mezi jeho klienty patří také banky, pak i to, že naše řešení je prvním cloudem s certifikací VMWare Cloud Verified. Bezpečnost zajišťujeme jako garantovanou službu. To znamená, že náš partner nemusí investovat do nákupu technologií či licencí, vše je v naší režii.“
Kromě toho se nikdo z interních zaměstnanců klienta nemusí starat o fyzické servery. Nižší jsou nejen nároky na lidskou sílu, ale třeba i náklady na energie. Mimochodem, zhruba polovinu nákladů na provoz vlastních serverů tvoří náklady na elektřinu.
Dalším ohromným benefitem je flexibilita. Tedy možnost navýšit výkon podle aktuálních potřeb. „Dříve se výpočetní výkon vlastních serverů obvykle dimenzoval na co nejvyšší zátěž, i kdyby mělo jít jen o jednorázové nebo občasné využití. Dnes je situace naštěstí jiná – výkon je možné měnit flexibilně dle aktuální potřeby,“ vysvětluje Richard Staněk. „Standardně výkon upravíme během několika hodin či dnů. Oproti nákupu fyzického serveru je to stále výrazně rychlejší.“
A levnější. To je nutné dodat. Cena se vždy počítá jako poměrná částka za dané období a za alokované konkrétní prostředky, o které Trask Solutions požádal.
„Hlavní přínos nicméně vidím ve flexibilitě, rychlosti zřízení dalších virtuálních serverů a v bezpečnosti. Díky tomu se klient může věnovat činnostem, ve kterých vyniká, a které dělá dobře,“ uzavírá Richard Staněk.