Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje logo

ZZS KHK denně zachraňuje životy v Královéhradeckém kraji s naší aplikací KISS SHARP.

Aplikace O2 SOS přispívá k záchraně životů

Ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou Královéhradeckého kraje (ZZS KHK) jsme vyvinuli mobilní aplikaci, která pomáhá zajistit první pomoc dříve, než je na místo schopna dojet nejbližší záchranářská sanitka. K člověku v akutním ohrožení života totiž dokáže přivolat nejbližšího registrovaného poskytovatele první pomoci neboli First respondera.

MUDr. Jiří Mašek, ředitel ZZS KHK

„Dostupnost a kvalita zdravotnické záchranné služby v České republice patří mezi nejlepší v Evropě. Při srdeční zástavě však hraje roli každá minuta. Proto jsme se inspirovali v zahraničí a nechali vyvinout mobilní aplikaci O2 SOS. Díky ní se může k pacientovi dostat první pomoc ještě před příjezdem posádky záchranné služby,“ 

MUDr. Jiří Mašek, ředitel ZZS KHK

Zobrazit případovou studii

Jak to funguje?

K aktivaci systému stačí mobilní telefon s připojením k internetu a speciální mobilní aplikace. Ta funguje tak, že automaticky vyhledá nejbližší aktivní First respondery a upozorní je na zásah v jejich okolí. Rychlým zahájením a kvalitním prováděním neodkladné resuscitace může poskytovatel první pomoci rozhodujícím způsobem přispět k přežití oběti srdeční zástavy.

Výhody

Jednou z hlavních výhod tohoto systému je to, že po prvotním nastavení funguje automaticky a sám odesílá data do aplikace, aniž by přidělával práci operátorům tísňové linky 155.

Každý First responder si v aplikaci může nastavit, jaké zdravotnické vybavení má aktuálně k dispozici a jaký způsob dopravy na místo události v danou chvíli volí. Tím zároveň určuje vzdálenost, na jakou jej aplikace vysílá.

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

ZZS KHK je první záchranná služba v České republice, která aplikaci KISS SHARP využívá. 

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

Podívejte se na O2 SOS v akci

Řekněte nám, co potřebujete,
my se postaráme o vše ostatní

Zavoláme vám

Zeptejte se rovnou

O zdravotnické záchranné službě Královéhradeckého kraje

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

ZZS KHK je příspěvková organizace zřizovaná krajem, s jednotným řízením, metodikou a ekonomikou. Podařilo se jí unifikovat vybavení sanitních vozů včetně zástavby zdravotnickými přístroji, materiálem, léky, dokumentací, lékařskými postupy apod.

ZZS KHK je také první záchranná služba v České republice, která využívá aplikaci KISS SHARP. Podívejte se, jak aplikace v praxi pomáhá záchranářům.

Podmínky používání cookies