Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

Pro ZZS KHK jsme vyvinuli mobilní aplikaci, která pomáhá zajistit první pomoc ještě dříve, než se k potřebnému dostane sanitka.

ZZS KHK denně zachraňuje životy v Královéhradeckém kraji s naší aplikací KISS SHARP, zároveň je první záchrannou službou v České republice, která aplikaci KISS SHARP využívá.

Reference ZZS KHK Mašek

„Dostupnost a kvalita zdravotnické záchranné služby v České republice patří mezi nejlepší v Evropě. Při srdeční zástavě však hraje roli každá minuta. Proto jsme se inspirovali v zahraničí a nechali vyvinout mobilní aplikaci O2 SOS. Díky ní se může k pacientovi dostat první pomoc ještě před příjezdem posádky záchranné služby,“ 

MUDr. Jiří Mašek, ředitel ZZS KHK

Řešení od O2 ve zkratce

Ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou Královéhradeckého kraje (ZZS KHK) jsme vyvinuli mobilní aplikaci, která pomáhá zajistit první pomoc dříve, než je na místo schopna dojet nejbližší záchranářská sanitka. K člověku v akutním ohrožení života totiž dokáže přivolat nejbližšího registrovaného poskytovatele první pomoci neboli First respondera.

Vývoj mobilní aplikace pro ZZS KHK detailně

K aktivaci systému stačí mobilní telefon s připojením k internetu a speciální mobilní aplikace. Ta funguje tak, že automaticky vyhledá nejbližší aktivní First respondery a upozorní je na zásah v jejich okolí. Rychlým zahájením a kvalitním prováděním neodkladné resuscitace může poskytovatel první pomoci rozhodujícím způsobem přispět k přežití oběti srdeční zástavy.

Jednou z hlavních výhod tohoto systému je to, že po prvotním nastavení funguje automaticky a sám odesílá data do aplikace, aniž by přidělával práci operátorům tísňové linky 155.

Každý First responder si v aplikaci může nastavit, jaké zdravotnické vybavení má aktuálně k dispozici a jaký způsob dopravy na místo události v danou chvíli volí. Tím zároveň určuje vzdálenost, na jakou jej aplikace vysílá.

Co služby od O2 přinesly klientovi?

Nepřidělává práci operátorům tísňové linky 155.

Personalizace nastavení pro First respondery.

ZZS KHK logo

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

ZZS KHK je příspěvková organizace zřizovaná krajem, s jednotným řízením, metodikou a ekonomikou. Podařilo se jí unifikovat vybavení sanitních vozů včetně zástavby zdravotnickými přístroji, materiálem, léky, dokumentací, lékařskými postupy apod.

ZZS KHK je také první záchranná služba v České republice, která využívá aplikaci KISS SHARP. Podívejte se, jak aplikace v praxi pomáhá záchranářům.

Nechte nám na sebe kontakt

Nechte nám na sebe číslo, ozveme se vám
V případě vašeho souhlasu budeme Vaše údaje zpracovávat pro účely informování o výhodných nabídkách našich služeb. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.
Zavoláme vám Zavoláme vám do 24 hodin