O2 Virtualizované řešení

Získejte vlastní virtuální servery vybudované přesně podle potřeb vašeho IT a vašich aplikací.

Proč vybrat virtualizované řešení od O2

O2 Virtualizované řešení je cloudové řešení vhodné pro provoz kritických zákaznických aplikací nebo systémů vyvinutých na míru.

Přizpůsobení cloudu od A do Z

Přizpůsobení cloudu od A do Z

Výhoda O2 Virtualizovaného řešení spočívá nejenom v jeho přizpůsobení se vašim aplikacím. Součástí řešení jsou rozsáhlé možnosti nastavení cloudového prostředí, pomoc s nastavením bezproblémové komunikace mezi aplikacemi a odborně navržené propojení s vaší stávající infrastrukturou.

Ideální pro provoz kritických aplikací

Ideální pro provoz kritických aplikací

Veškeré služby od návrhu až po provoz jsou poskytovány certifikovanými odborníky z O2. Díky jejich know-how a infrastruktuře navržené pro konkrétního zákazníka je O2 Virtualizované řešení vhodné pro nasazení kritických aplikací – například podnikových informačních systémů.

O2 cloud VCD bezpečnost

Bezpečnost je naší prioritou

Vaše data uložíme bezpečně v datových centrech na území České republiky. Ještě většího zabezpečení můžete dosáhnout pořízením doplňkových služeb jako NGFW, antiDDoS nebo O2 SEC (Security Expert Center).

O2 privátní cloud

O2 Privátní cloud

Řešení na míru využívající dedikované prostředí. Ideální pro systémy s potřebným garantovaným výkonem, povinností splnit regulaci ze strany legislativy nebo zákazníky s vlastními licencemi nepřenositelnými do běžného cloudu.

O2 hybridní cloud

O2 Hybridní cloud

Kombinace cloudových a housingových služeb. Ideální, pokud chcete nasazovat nové aplikace do cloudu a přitom si ponechat stávající IT infrastrukturu.

Doporučujeme z Modrého blogu

 

Podrobné informace

Technické řešení

Podle vašich požadavků a na základě odborné analýzy vám přesně na míru navrhneme:

  • Výkon serveru – výkon procesoru, kapacitu RAM, velikost úložiště, výkon úložiště, připojení sítí, propojení s ostatními aplikačními systémy
  • Stupeň zabezpečení – oprávnění k jednotlivým vrstvám, redundanci, zálohování, pravidla pro firewall
  • Potřebné kompetence – pro infrastrukturu, pro operační systémy, pro aplikační systémy, pro middleware, pro práci s daty
  • Úroveň servisní podpory
  • Podobu licencování

Službu provozujeme na enterprise cloudových platformách s plnou redundancí komponent pro zajištění vysoké dostupnosti (High Availability), zahrnující výpočetní výkon, systémy pro ukládání dat i síťové komponenty. Díky enterprise architektuře navržené i pro systémy náročné na 100% bezvýpadkový provoz je možné navíc řešení povýšit i o georedundanci.

O2 Virtualizované řešení poskytujeme na platformách Windows, Linux i Unix. Servis zajišťují odborníci O2. Výkon serveru vám kdykoliv zvýšíme nebo snížíme podle vašich aktuálních potřeb. Službu můžete navíc snadno kombinovat s dalšími hostingovými službami.

Licencování produktů společnosti Microsoft je zajištěno pomocí smlouvy Service Provider Licence Agreement (SPLA), nebo lze využít i licence zákazníka (Více informací v FAQ na stránce Cloud od O2).

Technické zázemí

O2 Virtualizované řešení vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěná v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery i zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme zajištění provozu s dostupností služby 99,9 %. Klademe velký důraz na dodržování nejvyšších standardů pro kvalitu a bezpečnost. Všechny procesy se proto řídí podle standardů ITIL.

ITIL (Information Technology Infrastructure Library) je souhrn poznatků a přístupů vedoucích k zajištění dodání kvalitních služeb informačních technologií, který vychází z nejlepších praktických zkušeností ze všech odvětví IT. ITIL je v současnosti považován za mezinárodní standard pro oblast řízení IT služeb.

Více informací o cloudových službách O2 nalezente na stránce Cloud od O2.

Objednat virtualizované řešení

Nechte nám na sebe číslo, ozveme se vám
V případě vašeho souhlasu budeme Vaše údaje zpracovávat pro účely informování o výhodných nabídkách našich služeb. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.
Zavoláme vám Zavoláme vám do 24 hodin