O2 Virtualizované řešení

Získejte vlastní virtuální servery vybudované přesně podle potřeb vašeho IT a vašich aplikací.

Proč vybrat virtualizované řešení od O2

O2 Virtualizované řešení je cloudové řešení vhodné pro provoz kritických zákaznických aplikací nebo systémů vyvinutých na míru.

Přizpůsobení cloudu od A do Z

Přizpůsobení cloudu od A do Z

Výhoda O2 Virtualizovaného řešení spočívá nejenom v jeho přizpůsobení se vašim aplikacím. Součástí řešení jsou rozsáhlé možnosti nastavení cloudového prostředí, pomoc s nastavením bezproblémové komunikace mezi aplikacemi a odborně navržené propojení s vaší stávající infrastrukturou.

Ideální pro provoz kritických aplikací

Ideální pro provoz kritických aplikací

Veškeré služby od návrhu až po provoz jsou poskytovány certifikovanými odborníky z O2. Díky jejich know-how a infrastruktuře navržené pro konkrétního zákazníka je O2 Virtualizované řešení vhodné pro nasazení kritických aplikací – například podnikových informačních systémů.

O2 cloud VCD bezpečnost

Bezpečnost je naší prioritou

Vaše data uložíme bezpečně v datových centrech na území České republiky. Ještě většího zabezpečení můžete dosáhnout pořízením doplňkových služeb jako NGFW, antiDDoS nebo O2 SEC (Security Expert Center).

O2 cloud zdarma

Vyzkoušejte si cloud zdarma a bez závazků na 1 měsíc

O2 privátní cloud

O2 Privátní cloud

Řešení na míru využívající dedikované prostředí. Ideální pro systémy s potřebným garantovaným výkonem, povinností splnit regulaci ze strany legislativy nebo zákazníky s vlastními licencemi nepřenositelnými do běžného cloudu.

O2 hybridní cloud

O2 Hybridní cloud

Kombinace cloudových a housingových služeb. Ideální, pokud chcete nasazovat nové aplikace do cloudu a přitom si ponechat stávající IT infrastrukturu.

Doporučujeme z Modrého blogu

 

Podrobné informace

Technické řešení

Podle vašich požadavků a na základě odborné analýzy vám přesně na míru navrhneme:

  • Výkon serveru – výkon procesoru, kapacitu RAM, velikost úložiště, výkon úložiště, připojení sítí, propojení s ostatními aplikačními systémy
  • Stupeň zabezpečení – oprávnění k jednotlivým vrstvám, redundanci, zálohování, pravidla pro firewall
  • Potřebné kompetence – pro infrastrukturu, pro operační systémy, pro aplikační systémy, pro middleware, pro práci s daty
  • Úroveň servisní podpory
  • Podobu licencování

Službu provozujeme na enterprise cloudových platformách s plnou redundancí komponent pro zajištění vysoké dostupnosti (High Availability), zahrnující výpočetní výkon, systémy pro ukládání dat i síťové komponenty. Díky enterprise architektuře navržené i pro systémy náročné na 100% bezvýpadkový provoz je možné navíc řešení povýšit i o georedundanci.

O2 Virtualizované řešení poskytujeme na platformách Windows, Linux i Unix. Servis zajišťují odborníci O2. Výkon serveru vám kdykoliv zvýšíme nebo snížíme podle vašich aktuálních potřeb. Službu můžete navíc snadno kombinovat s dalšími hostingovými službami.

Licencování produktů společnosti Microsoft je zajištěno pomocí smlouvy Service Provider Licence Agreement (SPLA), nebo lze využít i licence zákazníka (Více informací v FAQ na stránce Cloud od O2).

Technické zázemí

O2 Virtualizované řešení vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěná v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery i zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme zajištění provozu s dostupností služby 99,9 %. Klademe velký důraz na dodržování nejvyšších standardů pro kvalitu a bezpečnost. Všechny procesy se proto řídí podle standardů ITIL.

ITIL (Information Technology Infrastructure Library) je souhrn poznatků a přístupů vedoucích k zajištění dodání kvalitních služeb informačních technologií, který vychází z nejlepších praktických zkušeností ze všech odvětví IT. ITIL je v současnosti považován za mezinárodní standard pro oblast řízení IT služeb.

Více informací o cloudových službách O2 nalezente na stránce Cloud od O2.

Řekněte nám, co potřebujete,
my se postaráme o vše ostatní

Kontaktujeme Vás

Zeptejte se rovnou

Pro firmy
Pro podnikatele

Podmínky používání cookies