O2 Virtuální datové centrum

Vytvořte si datové centrum z alokovaných zdrojů pomocí webové konzole. Se servery, které budou mít parametry přesně podle vašich potřeb.

Proč vybrat Virtuální datové centrum od O2

O2 cloud VCD bezpečnost

Důraz na bezpečnost

Vaše data uložíme bezpečně v datových centrech na území České republiky. Ještě většího zabezpečení můžete dosáhnout pořízením doplňkových služeb jako O2 Next Generation Firewall, antiDDoS nebo O2 SEC (Security Expert Center).

O2 cloud provoz firemních aplikací

Provoz firemních aplikací a systémů

Vlastní virtuální datové centrum vám umožní provozovat veškeré firemní IT v cloudu. Zakládat, rušit nebo upravovat jednotlivé virtuální servery si můžete naprosto flexibilně a jejich provoz zajistí odborníci z O2. Ušetříte nejenom finanční prostředky, ale také čas lidí, kteří mohou vykonávat užitečnější činnost, než je zajišťování rutinního provozu serverů.

O2 cloud test a vývoj

Testovací a vývojové prostředí

Chcete mít možnost otestovat své aplikace nebo systémy předtím, než je nasadíte v ostrém prostředí? V O2 Virtuálním datovém centru vám připravíme výkon striktně oddělený od produkčních systémů. A to jen po dobu, kdy budete potřebovat testovat.

O2 privátní cloud

O2 Privátní cloud

Řešení na míru využívající dedikované prostředí. Ideální pro systémy s potřebným garantovaným výkonem, povinností splnit regulaci ze strany legislativy nebo zákazníky s vlastními licencemi nepřenositelnými do běžného cloudu.

O2 hybridní cloud

O2 Hybridní cloud

Kombinace cloudových a housingových služeb. Ideální, pokud chcete nasazovat nové aplikace do cloudu a přitom si ponechat stávající IT infrastrukturu.

Doporučujeme z Modrého blogu

 

Podrobné informace

Technické řešení

Na základě analýzy vašeho prostředí, kterou pro vás můžeme zajistit, získáte optimální poměry zdrojů výpočetního výkonu pro provoz systémů, které je vhodné provozovat ve vysoce dostupném prostředí. Zároveň můžete získat volné prostředky pro vykrývání změn v chování systému, nebo dedikované prostředky pro nárazové testy či vývoj.

O2 Virtuální datové centrum je po celou dobu trvání služby pod vaší plnou kontrolou. Pomocí managementu portálu dostupného zabezpečenou komunikací přes webový prohlížeč plně ovládáte přidělené zdroje výpočetních prostředků a kdykoliv je můžete měnit.

Zdroje výpočetního výkonu, které vám budou přiděleny, jsou:

 • Výkon procesoru
 • Kapacita RAM
 • Velikost úložiště
 • Výkon úložiště
 • Připojení sítí (VLAN, IP adresy)
 • Propojení s ostatními aplikačními systémy

Přidělené prostředky navíc můžete také kdykoliv na zavolání navyšovat nebo snižovat.

Podle vašich požadavků zajistíme stupně zabezpečení, jako jsou:

 • Oprávnění k jednotlivým vrstvám
 • Redundance komponent
 • Zálohování
 • Pravidla pro firewall
 • Úroveň servisní podpory

Službu provozujeme na enterprise cloudových platformách s plnou redundancí komponent pro zajištění vysoké dostupnosti (High Availability), zahrnující výpočetní výkon, systémy pro ukládání dat i síťové komponenty. Díky enterprise architektuře navržené i pro systémy náročné na 100% bezvýpadkový provoz je možné navíc řešení povýšit i o georedundanci.

Licencování produktů společnosti Microsoft je zajištěno pomocí Service Provider Licence Agreement (SPLA) smlouvy, nebo lze využít i licencí zákazníka (Více informací v FAQ na stránce Cloud od O2).

Technické zázemí

O2 Virtuální datové centrum vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěné v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery a zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Služby je možné kdykoliv rozšířit. Můžeme pro vás zajistit migraci dat, instalace systémů podle vašich požadavků, jejich správu, údržbu a také zajistit provoz kompletní platformy, kterou požadují vaši koncoví uživatelé.

Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme zajištění provozu s dostupností služby 99,9 %. Klademe velký důraz na dodržování nejvyšších standardů pro kvalitu a bezpečnost. Všechny procesy se proto řítí podle standardů ITIL.

ITIL (Information Technology Infrastructure Library) je souhrn poznatků a přístupů vedoucích k zajištění dodání kvalitních služeb informačních technologií, který vychází z nejlepších praktických zkušeností ze všech odvětví IT. ITIL je v současnosti považován za mezinárodní standard pro oblast řízení IT služeb.

Více informací o cloudových službách od O2

Objednat virtuální datové centrum

Nechte nám na sebe číslo, ozveme se vám
V případě vašeho souhlasu budeme Vaše údaje zpracovávat pro účely informování o výhodných nabídkách našich služeb. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.
Zavoláme vám Zavoláme vám do 24 hodin