O2 Virtuální server

Nejrychlejší cesta, jak zprovoznit nový server. Vyberte si některou z připravených konfigurací pro Linux nebo Windows

Proč vybrat Virtuální server od O2

Spusťte nové firemní aplikace stejně rychle, jako se mění okolní prostředí. A také snadno a bez nutnosti investovat do vlastních fyzických serverů.

O2 cloud otevřená platforma

Otevřená platforma

O2 Virtuální server plně podporuje provoz aplikací Microsoft, Linux, Oracle a všech dalších dodavatelů softwarových systémů.

Nabízíme prostředí pro krátkodobý i dlouhodobý provoz vysoce dostupných aplikací na platformě MS Windows bez investiční zátěže.

Linux servery nevyžadují licenci výrobce operačního systému a poskytují ideální prostředí pro provoz méně náročných aplikací i vysoký výpočetní výkon pro webové, databázové a systémové aplikace.

O2 cloud hybridní řešení

Hybridní řešení

Platforma umožňuje kompletní přechod firemních IT systémů do cloudu a rozšíření vrstvy interního IT do další lokality s vysokou dostupností. Díky tomu systémy rozdělíte na ty s nižší dostupností, provozované ve vnitřní LAN, a na systémy s vysokou dostupností v rámci WAN nebo internetu.

O2 cloud zdarma

Vyzkoušejte si nejprodávanější plány O2 Office 365 zdarma a bez závazků na 1 měsíc

O2 privátní cloud

O2 Privátní cloud

Řešení na míru využívající dedikované prostředí. Ideální pro systémy s potřebným garantovaným výkonem, povinností splnit regulaci ze strany legislativy nebo zákazníky s vlastními licencemi nepřenositelnými do běžného cloudu.

O2 hybridní cloud

O2 Hybridní cloud

Kombinace cloudových a housingových služeb. Ideální, pokud chcete nasazovat nové aplikace do cloudu a přitom si ponechat stávající IT infrastrukturu.

Doporučujeme z Modrého blogu

 

Podrobné informace

Windows servery

Služba nabízí prostředí pro provoz aplikací v nejpoužívanějším firemním operačním systému v České republice. Přináší prostředí pro krátkodobý provoz aplikací na platformě Windows bez investiční zátěže, nebo i dlouhodobé provozování vysoce dostupného prostředí v rámci vašeho IT.

Služba je poskytována v podobě předdefinovaných zdrojů pro provoz jednoho serveru. Parametry jsou:

WINDOWS Silver vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB) Prioritizace
O2 Virtuální server S1 1 2 100 Low
O2 Virtuální server S2 1 4 100 Low
O2 Virtuální server S3 2 4 100 Low

 

WINDOWS Gold vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB) Prioritizace
O2 Virtuální server G1 2 4 100 Medium
O2 Virtuální server G2 4 8 100 Medium
O2 Virtuální server G3 4 16 100 Medium

 

WINDOWS Platinum vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB) Prioritizace
O2 Virtuální server P1 4 16 200 High
O2 Virtuální server P2 8 16 200 High
O2 Virtuální server P3 8 32 200 High

Součástí služby je 1 licence Windows Server, 1 veřejná IP adresa, 7denní záloha typu Volume Shadow Copy Service (VSS) a 10Mbps připojení do internetu. 80 GB z uvedené kapacity HDD je přiřazeno operačnímu systému.

Licencování produktů společnosti Microsoft je zajištěno pomocí smlouvy Service Provider Licence Agreement (SPLA), nebo lze využít i licencí zákazníka (Více informací v FAQ na stránce Cloud od O2).

LINUX servery

Linux servery nevyžadují licenci výrobce operačního systému a poskytují ideální prostředí pro provoz méně náročných aplikací i vysoký výpočetní výkon pro webové, databázové a systémové aplikace.

Služba je poskytována v podobě předdefinovaných zdrojů pro provoz až 3 serverů. Parametry jsou:

LINUX Silver vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB) Prioritizace
O2 Virtuální server A 1 0,5 50 Low
O2 Virtuální server S0 1 1 50 Low
O2 Virtuální server S1 1 2 100 Low

 

LINUX Gold vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB) Prioritizace
O2 Virtuální server G0 1 2 100 Medium
O2 Virtuální server G1 2 4 100 Medium
O2 Virtuální server G2 4 8 100 Medium

 

LINUX Silver vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB) Prioritizace
O2 Virtuální server P0 4 8 100 High
O2 Virtuální server P1 4 16 200 High
O2 Virtuální server P2 8 16 200 High
O2 Virtuální server P3 8 32 200 High

Součástí služby je 1 veřejná IP adresa a 10Mbps připojení do internetu. 20 GB z uvedené kapacity HDD je přiřazeno operačnímu systému.

Technické zázemí

O2 Virtuální server vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěné v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery a zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme zajištění provozu s dostupností služby 99,9 %. Klademe velký důraz na dodržování nejvyšších standardů pro kvalitu a bezpečnost. Všechny procesy se proto řítí podle standardů ITIL.

ITIL (Information Technology Infrastructure Library) je souhrn poznatků a přístupů vedoucích k zajištění dodání kvalitních služeb informačních technologií, který vychází z nejlepších praktických zkušeností ze všech odvětví IT. ITIL je v současnosti považován za mezinárodní standard pro oblast řízení IT služeb.

Více informací o cloudových službách O2 nalezente na stránce Cloud od O2.

Objednat virtuální server

Nechte nám na sebe číslo, ozveme se vám
V případě vašeho souhlasu budeme Vaše údaje zpracovávat pro účely informování o výhodných nabídkách našich služeb. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.
Zavoláme vám Náš operátor vás bude kontaktovat.
Objednat virtuální server Nechte nám na sebe číslo, jsme vám ihned k dispozici Kontaktujte mě Náš operátor vás bude ihned kontaktovat.
Objednat virtuální server Nechte nám na sebe číslo, ozveme se vám Kontaktujte mě Náš operátor vás bude kontaktovat.
Podmínky používání cookies