O2 Virtuální server

Nejrychlejší cesta, jak zprovoznit nový server. Vyberte si některou z připravených konfigurací pro Linux nebo Windows

Proč vybrat Virtuální server od O2

Spusťte nové firemní aplikace stejně rychle, jako se mění okolní prostředí. A také snadno a bez nutnosti investovat do vlastních fyzických serverů.

O2 cloud otevřená platforma

Otevřená platforma

O2 Virtuální server plně podporuje provoz aplikací Microsoft, Linux a všech dalších dodavatelů softwarových systémů.

Nabízíme prostředí pro krátkodobý i dlouhodobý provoz vysoce dostupných aplikací na platformě MS Windows bez investiční zátěže.

Linux servery nevyžadují licenci výrobce operačního systému a poskytují ideální prostředí pro provoz méně náročných aplikací i vysoký výpočetní výkon pro webové, databázové a systémové aplikace.

O2 cloud hybridní řešení

Hybridní řešení

Platforma umožňuje kompletní přechod firemních IT systémů do cloudu a rozšíření vrstvy interního IT do další lokality s vysokou dostupností. Díky tomu systémy rozdělíte na ty s nižší dostupností, provozované ve vnitřní LAN, a na systémy s vysokou dostupností v rámci WAN nebo internetu.

O2 privátní cloud

O2 Privátní cloud

Řešení na míru využívající dedikované prostředí. Ideální pro systémy s potřebným garantovaným výkonem, povinností splnit regulaci ze strany legislativy nebo zákazníky s vlastními licencemi nepřenositelnými do běžného cloudu.

O2 hybridní cloud

O2 Hybridní cloud

Kombinace cloudových a housingových služeb. Ideální, pokud chcete nasazovat nové aplikace do cloudu a přitom si ponechat stávající IT infrastrukturu.

Doporučujeme z Modrého blogu

 

Podrobné informace

Popis služby

Služba nabízí prostředí pro provoz aplikací v nejpoužívanějších firemních operačních systémech v České republice. Přináší prostředí pro krátkodobý provoz aplikací na platformě Windows i Linux a to bez investiční zátěže, nebo i dlouhodobé provozování vysoce dostupného prostředí v rámci vašeho IT.

Služba je poskytována v podobě předdefinovaných zdrojů pro provoz jednoho serveru. Parametry jsou:

Plán vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB)
O2 Virtuální server S1 1 2 100
O2 Virtuální server S2 2 4 100
O2 Virtuální server S4 4 8 100
O2 Virtuální server S4b 4 16 200
O2 Virtuální server S8 8 16 200

Volitelně je možno přidat profesionální zálohování na platformě Veeam, nebo zvětšit diskovou kapacitu. V případě volby serveru s OS Windows Server Standard je tato licence součástí dodávané služby.Součástí služby je 1 veřejná IP adresa, 7denní záloha typu Volume Shadow Copy Service (VSS) a 10Mbps připojení do internetu. 80 GB z uvedené kapacity HDD je přiřazeno operačnímu systému.

Licencování produktů společnosti Microsoft je zajištěno pomocí smlouvy Service Provider Licence Agreement (SPLA), (Více informací na stránce Cloud od O2).

Technické zázemí

O2 Virtuální server vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěné v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery a zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme zajištění provozu s dostupností služby 99,9 %. Klademe velký důraz na dodržování nejvyšších standardů pro kvalitu a bezpečnost. Všechny procesy se proto řítí podle standardů ITIL.

ITIL (Information Technology Infrastructure Library) je souhrn poznatků a přístupů vedoucích k zajištění dodání kvalitních služeb informačních technologií, který vychází z nejlepších praktických zkušeností ze všech odvětví IT. ITIL je v současnosti považován za mezinárodní standard pro oblast řízení IT služeb.

Více informací o cloudových službách O2 nalezente na stránce Cloud od O2.

Objednat virtuální server

Nechte nám na sebe číslo, ozveme se vám
V případě vašeho souhlasu budeme Vaše údaje zpracovávat pro účely informování o výhodných nabídkách našich služeb. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.
Zavoláme vám Náš operátor vás bude kontaktovat.
Objednat virtuální server Nechte nám na sebe číslo, jsme vám ihned k dispozici Kontaktujte mě Náš operátor vás bude ihned kontaktovat.
Objednat virtuální server Nechte nám na sebe číslo, ozveme se vám Kontaktujte mě Náš operátor vás bude kontaktovat.