Firemní uvítací melodie

Víte, že obchodní partneři či zákazníci, kteří volají na váš mobilní telefon, stráví každý měsíc až 1000 vteřin posloucháním vyzváněcího tónu? Ten nyní můžete nahradit vlastní firemní melodií, znělkou či libovolným sdělením.

Každý, kdo zavolá na kterékoliv z vašich firemních telefonních čísel, může namísto standardního vyzváněcího tónu vyslechnout uvítací melodii podle vaší volby - znělku z reklamy, firemní melodii, slogan či cokoliv jiného.

 

Možnosti uvítacích melodií

 • různé melodie pro různé volající (zákazníci, partneři, kolegové)
 • jiná melodie pro pracovní a mimopracovní dobu
 • fungují na každém mobilním telefonu
 • délka nahrávky až 30 sekund (při delším čekání se opakuje)

Nové médium

Uvítací melodie se staly reklamním médiem, které dopraví k uchu volajícího sdělení podle vašeho výběru. Spočítali jsme, že vaši zákazníci či obchodní partneři stráví každý měsíc až 1000 vteřin čekáním, než přijmete jejich hovor. Při jednom volání čeká volající průměrně 12 vteřin. Využijte jejich pozornosti.

Výhody

 • nový způsob firemní identity
 • velmi nízké náklady na oslovení volajícího
 • pevný měsíční poplatek nezávislý na počtu příchozích hovorů

Aktivace

Jestliže již máte představu o tom, jakou uvítací melodii zvolíte pro své firemní mobilní telefony, stačí kontaktovat vašeho specialistu na Lince pro velké firemní zákazníky *77 nebo na Lince pro firemní zákazníky *52, který vám sdělí podrobnější informace.

Více

Vlastnosti služby

Aktivace

Pokud již víte, jakou znělku nebo sdělení byste chtěli nastavit jako uvítací melodii pro své firemní telefony, postupujte následujícím způsobem.

Postup pro aktivaci

 • Kontaktní osoba ve vaší firmě zavolá specialistovi Linky pro velké firemní zákazníky *77 nebo Linky pro firemní zákazníky *52, který vám zašle podrobnou technickou specifikaci nahrávky společně se žádostí o aktivaci služby. Živnostníci, volejte 800 111 777.
 • E-mailem odešlete soubor s nahrávkou vybrané melodie, která odpovídá technickým požadavkům:
  • Formát: WAV, 22050 Hz, 16 bitů, Mono, -0,5 dB
  • Délka: 30 sekund
  • Název souboru: jmeno_spolecnosti.wav
 • Poštou nebo faxem zašlete vyplněnou žádost o aktivaci služby . Ta musí obsahovat údaje o autorovi hudby a textu, interpretovi a další údaje pro Ochranný svaz autorský.
 • Před nastavením melodie je třeba doložit, že máte vyřešené právní nároky s vlastníkem nahrávky. Potřebné písemné prohlášení vám poskytne specialista vaší zákaznické linky.

Melodie nesmí obsahovat nevhodné texty, tedy odporovat zejména dobrým mravům, obecně závazným právním předpisům České republiky a ani nesmí poškozovat oprávněné zájmy nebo dobré jméno společnosti O2.

Jako žadatel jste povinnen vyřešit si právní nároky s vlastníkem nahrávky (vydavatelstvím). Nejsou-li autor hudby, textu a interpreti zastoupeni Ochranným svazem autorským, pak je třeba vyřešit také jejich nároky ohledně šíření díla formou uvítací melodie.

Doporučujeme, abyste se obrátili s přípravou záznamu uvítací melodie na svoji reklamní agenturu nebo zvukové studio, kde by vám měli pomoci i s vyřešením autorských práv k obsahu nahrávky.

Nastavení

Možnosti nastavení uvítací melodie

 • jako výchozí
 • konkrétnímu volajícímu či skupině
 • podle času
 • podle pracovního času

Přiřazení různých melodií pro různé volající, popř. nastavení různých melodií pro pracovní dobu a mimo ni můžete nastavit v O2 Active.

Výchozí melodie - každá nově zakoupená melodie je automaticky nastavena jako výchozí a hraje všem volajícím. Výjimkou je ale vlastní nastavení melodií, které má přednost. Nová výchozí melodie se tedy uplatní jen tam, kde neplatí vlastní nastavení.

Pokud si koupíte novou Uvítací melodii, o ty původní nepřijdete. Máte je pořád ve svém profilu a můžete je kdykoliv použít.

Přehled zakoupených melodií i informaci, kterou zrovna máte nastavenou jako výchozí a přehrává se tedy volajícím, najdete v O2 Active.

Při změně telefonu vám nastavení uvítacích melodií zůstává stejné. Změna telefonu na něj nemá žádný vliv.

Ceny
Služba Cena v Kč bez DPH (s DPH)
Aktivace Firemní
Uvítací melodie
Do 100 telefonních čísel 1190,08 (1440,00)
101 - 500 telefonních čísel 1685,95 (2040,00)
501 a více telefonních čísel 1983,47 (2400,00)
Změna Firemní
Uvítací melodie za jinou
101 - 500 telefonních čísel 1685,95 (2040,00)
501 a více telefonních čísel 1983,47 (2400,00)
Přiřazení stávající Firemní Uvítací melodie dalším firemním číslům 0,00 (0,00)
Měsíční poplatek (za každé telefonní číslo) 15,70 (19,00)
 

 

Jednorázové zakoupení uvítací melodie z připravené nabídky O2 se řídí cenami dle jednotlivých skladeb. Více informací na www.o2active.cz

Pomohla vám tato stránka?
Podmínky používání cookies