O2 SMS Connector

Pomůžeme vám zdokonalit komunikaci uvnitř vaší firmy, směrem k zákazníkům i vašim obchodním partnerům.

O2 SMS Connector je jednoduchý způsob, jak zajistit odesílání a příjímání SMS zpráv, a to přímo z firemních a na firemní počítače. Službu je možné připojit přímo k firemním aplikacím, které již používáte, nebo je možné vytvořit zcela novou aplikaci vyhovující vašim současným potřebám v SMS komunikaci (např. automatické zasílání SMS, příjímání a vyhodnocování SMS zpráv, atd.).

Pokud nemáte prostředky na vývoj vlastní aplikace, můžete zdarma využít naše aplikace O2 SMS MobilChange a O2 SMS Manažer, které vám zajistí odesílání i přijímání SMS zpráv přes O2 SMS Connector.

Hlavní výhody

 • snížení nákladů na SMS komunikaci
 • rychlejší odesílání zpráv
 • možnost nastavení kapacity odesílání až na 20 SMS za sekundu
 • široký okruh aplikací, které lze se službou využívat
 • možnost využívat vlastní aplikace, přizpůsobené přímo potřebám vaší společnosti
 • snadný vývoj aplikací (zejména díky technologii webových služeb)
 • komunikace přes internet, není nutný žádný vyhrazený spoj, není třeba rekonfigurovat firemní firewall
 • služby pevného připojení jako např. IP Connect nebo pronajatý okruh

Podrobné informace

Aktivace

1. Vyplňte aktivační žádost

Stáhněte si Aktivační žádost a vyplňte ji.

2. Nainstalujte si bezpečnostní certifikát

Certifikát si stáhnětev kapitole Aplikace pro generování certifikátů a nainstalujte ho do počítače, ze kterého budete posílat SMS.

3. Veřejnou část certifikátu s žádostí pošlete na korporace@o2.cz

Aktivační žádost a veřejnou část certifikátu (soubor s příponou .pem) nám pošlete na e-mail korporace@o2.cz.

4. ve chvíli, kdy službu aktivujeme, pošleme vám čísla vašeho O2 SMS Connectoru

Pošleme vám dvě čísla:

Vy si pak v nastavení své aplikace zvolíte, jestli se budou SMS posílat z dlouhého nebo krátkého čísla. Toto číslo se také zobrazí jako číslo odesílatele na mobilním telefonu koncového uživatele v síti O2. SMS do sítí jiných operátorů se posílají z jiných čísel. Ale je možné na ně standardně odpovídat. Odpovědi vám přijdou do vaší aplikace.

5. můžete začít používat SMS Connector a odesílat SMS zprávy

Můžete například také otestovat své SMS aplikace, případně si stáhnout některou z našich zdarma nabízených aplikací O2 SMS Manažer a O2 SMS MobilChange.

Technické podrobnosti

Nabízíme vám službu pro příjem a odesílání zpráv, využití je již jen na vás. Vytvořte si vlastní aplikaci, která bude splňovat vaše představy o SMS komunikaci. Vývojářům poskytujeme detailní technické informace pro efektivní vývoj.

Komunikace mezi vaší aplikací a námi probíhá na bázi IP protokolu buď přes internet, nebo služby pevného připojení jako např. IP Connect nebo pronajatý okruh. Pro většinu běžných aplikací bude stačit internetové připojení. Pokud požadujete vyhrazený kanál se zaručenou kapacitou a dobou odezvy, pak je vhodnější použít službu pevného připojení jako např. IP Connect nebo pronajatý okruh.

Transportním protokolem je protokol HTTPS, který standardně prochází firewallem a navíc při použití internetu zabezpečuje obsah zpráv před odposlechem nebo pozměněním. Ověřujeme totožnost zákazníka na bázi klientského certifikátu. Tento certifikát lze vygenerovat speciální aplikací, kterou zdarma poskytujeme, nebo lze použít certifikát od hlavních veřejných certifikačních autorit (1.certifikační, Verisign).

Rozhraní pro aplikace

Nabízíme dva typy rozhraní, které může vaše aplikace použít: rozhraní na bázi webové služby nebo rozhraní založené na příkazu HTTP GET/POST s jednoduchou syntaxí.

 • Rozhraní na bázi webové služby umožňuje využít naplno všechny vlastnosti služby O2 SMS Connector. Toto rozhraní jsme navrhovali tak, aby se minimalizovaly náklady při vývoji a přizpůsobování aplikace na vaší straně. Rozhraní vyhovuje současným standardům a bylo testováno s nejběžnějšími prostředími a nástroji pro vývoj webových služeb, jako například Microsoft .NET, BEA Weblogic, IBM Websphere, AXIS a Wasp Systinet.
 • Rozhraní HTTP GET/POST bylo navrženo tak, aby bylo použitelné i s minimálními technickými znalostmi a při použití nejjednodušších vývojových nástrojů. Na úkor toho je omezen rozsah funkčnosti - pouze základní úroveň. Tímto rozhraním například nelze poslat binární zprávu.

Podrobné informace, technický popis a příklady použití jednotlivých rozhraní lze najít v technické dokumentaci.

Další informace

Vývoj, instalace, provoz a údržba aplikace je plně ve vaší kompetenci a společnost O2 Czech Republic a.s. za tuto část nepřebírá zodpovědnost. Stejně tak neneseme odpovědnost za provoz a fungování internetu. Spravujeme a zodpovídáme za tu část technické infrastruktury, která začíná bodem vstupu internetu do O2 a končí doručením zprávy na mobilní telefon (v případě, že mobilní telefon příjemce je registrován v síti O2).

Pokud byste potřebovali technickou pomoc při vývoji aplikace, můžete se obrátit na některého implementačního partnera společnosti O2 Czech Republic a.s.. Všichni implementační partneři jsou prověřené IT společnosti, které mají přímé zkušenosti s implementací obou rozhraní do zákaznických aplikací.

Technická dokumentace

V případě, že budete vyvíjet vlastní aplikaci pro odesílání SMS, která bude využívat službu O2 SMS Connector, využijte následující technickou dokumentaci.

IT partneři

Využijte služeb našich partnerů, kteří se zabývají vývojem komunikačních aplikací.

DATASYS s.r.o.

Jeseniova 2829/20 
Praha 3 
www.datasys.cz
e -mail: ums@datasys.cz
tel: +420 225308211 
fax: +420 225308210

Společnost DATASYS s.r.o. poskytuje vysoce specializované služby v oblasti informačních technologií a telekomunikací. Mezi hlavní oblasti činnosti společnosti patří i vývoj zakázkového software a dále vývoj vlastního software v oblasti jednotné výměny informací a zákaznické podpory. V roce 2001 zíslala společnost certifikát jakosti ISO 9001 pro oblast poskytování služeb a vývoj software, který obhájila i na další období.

DS&T; s.r.o

Ovčí hájek 2165 
155 00 Praha 5 
www.bizz.cz
e-mail: info@bizz.cz
tel: +420 602694740, +420 603874496 
kontaktní osoba: ing. Jana Petrželová

Softwarová společnost DS&T; se již 7 let úspěšně věnuje výhradně SMS aplikacím ( programové vybavení CallNET, www.callnet.cz), je autorem programového vybavení O2 SMS Manažer a Bizz SMS Assistant ( www.bizz.cz), zaměřené na firemní prostředí, umožňující příjem, posílání a zpracování SMS prostřednictvím služby O2 SMS Connector nebo prostřednictvím mobilních telefonů. Je autorem a v řadě případů i provozovatelem speciálních SMS aplikací v informačním, bankovním i státním sektoru. Společnost provozuje informační síť Bizz Information Network.

NESS Czech s.r.o.

www.ness.com
e-mail: igor.smerda@ness.com
tel: +420 602 363 451 
kontaktní osoba: Igor Šmerda (Solution Manager)

Společnost NESS Czech s.r.o., součást holdingu Ness Technologies, Inc., je přední dodavatel moderních řešení a služeb v oblasti informačních technologií a systémové integrace ve střední a východní Evropě. Naše řešení zákazníkům přináší konkurenční výhodu, pomáhají zvyšovat efektivitu, snižovat náklady, reagovat pružně na měnící se prostředí a podporují jejich trvalý růst. Dlouholetá přítomnost na trhu a množství realizovaných projektů řadí společnost Ness mezi nejzkušenější společnosti v oboru.

Aplikace pro generování certifikátů

Aplikace pro generování certifikátů pro službu O2 SMS connector a O2 MMS Connector

Stažením aplikace pro generování certifikátu pro službu O2 SMS connector a O2 MMS Connector prosím potvďte, že souhlasíte s následujícími podmínkami:

 • Self-signed certifikát vygenerovaný touto aplikací slouží pouze pro účely komunikace v rámci služby O2 SMS connector a O2 MMS Connector.
 • Aplikace nesmí být účastníkem rozmožována pro podnikatelské účely a jiné výdělečné účely.
 • Aplikace nesmí být účastníkem pronajímána.
 • Aplikace nesmí být účastníkem upravována či jinak měněna. Zpětná analýza, dekompilace a převod ze zdrojového kódu je zakázána.

Aplikace pro generování certifikátů

Kompletní manuál Aplikace

Podmínky a ceny

Snižte své náklady na mobilní komunikaci. O2 SMS Connector může zmenšit náklady na SMS komunikaci uvnitř firmy i mimo ni.

O2 SMS Connector - tabulka cen

Název tarifu Měsíční paušál (Kč) Počet SMS do sítě O2 zdarma v rámci paušálu Cena za další SMS do sítě O2 (Kč) SMS do ostatních českých mobilních sítí (Kč) SMS do zahraničních mobilních sítí (Kč)
SMS Connector I 350 300 301-8000 
8001+
0,90
(1)
1,50 3
SMS Connector II 1500 1400 1401-12000 
12001+
0,80
(0,90)
1,50 3
SMS Connector III 15000 15000 15001-50000 
50001-200000 
200001+
0,800,700,60 1,50 3

Poplatek za vyšší kapacitu:

Počet SMS za sekundu Aktivace Měsíční poplatek
1 SMS/sec v rámci paušálu v rámci paušálu
5 SMS/sec 10000 Kč 10000 Kč
20 SMS/sec 20000 Kč 30000 Kč
Aktivační poplatek 2000 Kč
Poplatek za potvrzení o doručení SMS na mobilní telefon 0,20 Kč
Změna tarifu (možné pouze jednou měsíčně) 1000 Kč
Zlaté číslo (jedná se o dobře zapamatovatelné číslo, např. 1991991) 20000 Kč
Číslo na přání 5000 Kč
Změna certifikátu dříve než 6 měsíců po aktivaci předchozího 500 Kč

Kompletní podmínky služby O2 SMS Connector (PDF)

Řekněte nám, co potřebujete,
my se postaráme o vše ostatní

Zavoláme vám

Zeptejte se rovnou

Pomohla vám tato stránka?
Podmínky používání cookies