Rozvíjíme digitální gramotnost

Moderní technologie už nějakou dobu patří do života každého z nás. Stojí na nich v podstatě všechno, co denně prožíváme a děláme. Na jejich správném využívání proto závisí budoucnost celé společnosti. Z toho plyne, že bez digitální gramotnosti se dnes už zkrátka neobejdeme. Zároveň ale víme, že digitalizace společnosti není bez rizika. A že je potřeba se na ně připravit včas a co nejlíp.

 • Co děláme? Vzděláváme, informujeme a pozitivně ovlivňujeme
  českou společnost.
 • Pro koho to děláme? Pro mladé lidi, děti a jejich rodiče, pro učitele,
  pro školy. Chceme potřebné informace dostat ke všem, kdo je potřebují.
 • Které oblasti se věnujeme? Nejvíc nás zajímá bezpečné chování 
  na internetu, smysluplné používání moderních komunikačních technologií,
  mediální gramotnost a kritické myšlení.

Bezpečně v síti.cz


Chytra skola


V roce 2021 jsme spustili web Bezpečně v síti.cz pro širokou veřejnost, kde čtenáři najdou všechny aktuální informace o bezpečí nejen dětí na internetu. Věříme, že na síti je nejlepší obrana prevence. Proto jsme na webu shromáždili užitečné tipy, články s aktuálními trendy a videa, která upozorní na možné hrozby v online prostoru. Lifestylové články propojujeme s odborným obsahem na portálu O2 Chytrá škola.

Víme, že i učení může být zábava. Proto návštěvníci webu Bezpečně v síti.cz najdou v sekci "zkuste si" také zábavné kvízy, zajímavé podcasty, oddechová pexesa a tajenky. Naším cílem je naučit širokou veřejnost vyhýbat se nástrahám internetu – a to dostupnou formou bez zbytečného ponaučování.

BVS