Rozvíjíme digitální gramotnost

Moderní technologie už nějakou dobu patří do života každého z nás. Stojí na nich v podstatě všechno, co denně prožíváme a děláme. Na jejich správném využívání proto závisí budoucnost celé společnosti. Z toho plyne, že bez digitální gramotnosti se dnes už zkrátka neobejdeme. Zároveň ale víme, že digitalizace společnosti není bez rizika. A že je potřeba se na ně připravit včas a co nejlíp.

 • Co děláme? Vzděláváme, informujeme a pozitivně ovlivňujeme
  českou společnost.
 • Pro koho to děláme? Pro mladé lidi, děti a jejich rodiče, pro učitele,
  pro školy. Chceme potřebné informace dostat ke všem, kdo je potřebují.
 • Které oblasti se věnujeme? Nejvíc nás zajímá bezpečné chování 
  na internetu, smysluplné používání moderních komunikačních technologií,
  mediální gramotnost a kritické myšlení.

Vedeme k bezpečnému a efektivnímu využívání technologií

V O2 nám záleží na digitálním zdraví celé společnosti. Proto jsme spustili projekt Mám to ve své moci. Technologie mi nevládnou. Já vládnu jim. Ten stojí na základě dat z výzkumu, ze kterého vzešla alarmující fakta – nízký index digitálního zdraví má více než 1 700 000 Čechů. Nejčastěji to jsou mladí do 34 let. Ti na mobilu tráví více než 6 hodin denně a nepoužívají technologie tak, aby se díky nim cítili v pohodě.

Nově jsme spustili test digitálního zdraví. Můžete se otestovat na digitalnizdravi.cz nebo v aplikaci Moje O2 a porovnat své výsledky s populací. Navíc získáte tipy, jak používat technologie vědomě a efektivně.

obrázek

 

 

Tomuto tématu se však věnujeme dlouhodobě v rámci vzdělávacího programu O2 Chytrá škola, ve kterém Nadace O2 rozdělila školám a dětským domovům více než 26 milionů korun. Dále na webu o2chytraskola.cz najdete všechny aktuální informace o bezpečí nejen dětí na internetu včetně užitečných tipů, článků s aktuálními trendy, podcasty, tajenky a videí, která upozorní na možné hrozby v online prostoru. Tyto lifestylové články propojujeme se vzdělávacím portálem.