Jak vyzrát na podvodné e-maily

 

inkaso_bullet
Nastavte si platbu inkasem
moje_o2_bullet
Všechna svá vyúčtování najdete v Moje O2
prilohy_bullet
Neotvírejte podezřelé přílohy v e-mailech

Podvodné e-maily s falešným vyúčtováním se objevují stále častěji. Úplně zabránit jim nejde. Máme pro vás ale pár tipů, díky kterým budete mít jistotu, že se vás tyto útoky nedotknou.

Nejsnazší obranou je inkaso

inkaso_img
Nastavte si platbu za O2 služby inkasem a budete mít vždy jistotu, že všechna O2 vyúčtování budou zaplacena. Automaticky z vašeho účtu. Jakékoliv další výzvy k platbě vás tak mohou nechat chladnými.

Jak nastavit inkaso

Když si nejste jistí, jestli je doručené vyúčtování pravé

prvni_kotrola_moje_O2_img

Spolehlivou kontrolou je internetová samoobsluha Moje O2. Tam vždycky najdete přehled všech svých vyúčtování. To, které v Moje O2 nenajdete, neplaťte. V internetové samoobsluze si navíc můžete nastavit upozornění na vystavení nového vyúčtování SMS zprávou.

Další způsob, jak poznat podezřelou fakturu, je zkontrolovat číslo účtu, na který se má vyúčtování zaplatit. Pokud to bude jakýkoliv jiný, než oficiální O2  účet, peníze na něj neposílejte.

Do Moje O2 Přehled O2 účtů

prvni_kotrola_moje_O2_img

Neotvírejte přílohy .zip a .exe

Neotvirejte_prilohy_img

Vyúčtování od O2 chodí vždy v PDF formátu. Jiné formáty příloh, jako jsou .zip nebo .exe, určitě neotvírejte, mohly by poškodit váš počítač. Pro jistotu také vždy používejte kvalitní antivirový program.

Sdílejte s ostatními

Pomohla vám tato stránka?

6 let nejlepší datová síť Zákazníci na naši síť spoléhají. Naší prioritou proto je se o síť poctivě starat a zajistit vám opravdu kvalitní připojení. Chci vědět víc
Podmínky používání cookies