Diskuze

Když si vaše děti chtějí s někým psát on-line, mají spoustu možností. Kontrola nad tím, kdo se za přezdívkou skrývá , je jen omezená.

Na jedné straně existují veřejné diskuzní místnosti, kde všichni vidí, co říkají ostatní. Vedle toho existují programy pro okamžité zprávy, jako je Viber, Whatsapp, Snapchat, Messenger a Skype, které umožňují konverzovat s jednou osobou. U nich můžete změnit nastavení tak, aby s vašimi dětmi nemohly diskutovat neznámé osoby.

Co můžete říct svým dětem

1. Nedávejte nikomu své osobní údaje. Neudávejte svou adresu, kam chodíte do školy, jak vypadáte, ani kde se rádi zdržujete.

2. Nemusíte nikomu odpovídat jen proto, že se vás na něco zeptá. Pokud se s někým na internetu bavíte a začnete z toho mít špatný pocit, prostě diskuzi ukončete. Nebojte se, že budete nezdvořilí, mnohem důležitější je zůstat v bezpečí.

3. Chatování s cizím člověkem v diskuzní místnosti je stejně nebezpečné, jako bavení se s cizím člověkem na ulici. Chatujte jenom s lidmi, které znáte i ve skutečném životě.

4. Neexistuje žádný dobrý důvod mít tajného kamaráda. Pokud vás někdo požádá, aby vaše on-line kamarádství zůstalo tajemstvím, je to rozhodně špatné znamení, ať už vám k tomu uvede jakýkoliv důvod. Raději vše okamžitě oznamte dospělému, kterému věříte.

Pomohla vám tato stránka?

Nahlédněte
do světa Chytré sítě
Do světa plného inovativních řešení, která
vám přinesou nové možnosti a zážitky.
Chci vědět víc