Bezpečnost karty

3D Secure

Extra karta je vybavena službou 3D Secure, která ji chrání před zneužitím na internetu. Každou on-line platbu kartou je potřeba potvrdit jednorázovým kódem, který přijde na váš mobil nebo e-mail. Službu můžete využít u všech internetových obchodníků, kteří ověření 3D Secure podporují. Poznáte je jednoduše podle následujícího loga:

Logo

Výhody služby

  • ochrání vás v případě, že si někdo opíše údaje z vaší karty a pokusí se je při platbě na internetu použít
  • ověření 3D Secure používá většina e-shopů v ČR a v Evropě
  • údaje o své kartě nezadáváte přímo obchodníkovi, ale v zabezpečené platební bráně, která je chráněná proti úniku dat bezpečnostními standardy MasterCard
  • služba je zdarma
  • díky maximálnímu zabezpečení si na své kartě můžete navýšit trvalý limit pro internetové platby až na 10 000 Kč zavoláním na zákaznickou linku 542 100 300. Dočasně jde limit navýšit až do výše úvěrového rámce ve Správci financí.

Ochrana karty

Karta má v sobě čip pro větší bezpečnost a snadnější použití. Kromě toho ji chrání i PIN kód, který zadáváte při platbách v obchodech nebo při výběru z bankomatu. Doporučujeme si PIN zapamatovat a nenosit ho v peněžence nebo kabelce společně s kartou. Při výběru z bankomatu se vždy přesvědčte, že při zadávání nemůže váš PIN kód nikdo odpozorovat.

Svou kartu nikomu nepůjčujte a ani ji nedávejte jako zástavu např. na recepcích hotelů, v autopůjčovnách apod. Při platbě u obchodníků ji mějte neustále na očích. Nedopusťte, aby např. v restauraci číšník odešel kartou z vašeho dohledu.

Při platbách na internetu si vybírejte ověřené servery a zaběhnuté internetové obchody, nejlépe obchodníky označené jako 3D Secure.

Ztráta karty

Pokud kartu ztratíte nebo vám ji někdo ukradne, zavolejte co nejdřív na zákaznickou linku 542 100 300 (ze zahraničí +420 541 59 88 88).
Na lince můžete také požádat o vydání náhradní karty.

Bezpečné používání karty

Kartou můžete platit u všech obchodníků, kteří přijímají karty MasterCard. Můžete s ní vybírat peníze bankomatu i platit na internetu.

Z bezpečnostních důvodů jsou na kartě nastaveny základní limity čerpání:
týdenní limit pro nákupy v obchodech - 60 000 Kč
týdenní limit pro výběry hotovosti - 5 000 Kč
týdenní limit pro platby na internetu - 3 000 Kč

Limit pro platby na internetu si můžete navýšit na www.spravcefinanci.cz nebo zavoláním na linku 542 100 300.

Infolinka

Z České republiky: 542 100 300
Ze zahraničí: +420 541 598 888

Poskytovatelem Extra karty je Home Credit a.s., IČO: 26978636

Sdílejte s ostatními

Pomohla vám tato stránka?

6 let nejlepší datová síť Zákazníci na naši síť spoléhají. Naší prioritou proto je se o síť poctivě starat a zajistit vám opravdu kvalitní připojení. Chci vědět víc
Podmínky používání cookies