Bezpečnost karty

3D Secure

O2 RB karta je vybavena službou 3D Secure, která ji chrání před zneužitím na internetu. Každou on-line platbu kartou je potřeba potvrdit jednorázovým kódem, který přijde na váš mobil. Službu můžete využít u všech internetových obchodníků, kteří ověření 3D Secure podporují. Poznáte je jednoduše podle následujícího loga:

Logo

Výhody služby

  • ochrání vás v případě, že si někdo opíše údaje z vaší karty a pokusí se je při platbě na internetu použít
  • ověření 3D Secure používá většina e-shopů v ČR
  • údaje o své kartě nezadáváte přímo obchodníkovi, ale v zabezpečené platební bráně, která je chráněná proti úniku dat bezpečnostními standardy MasterCard
  • služba je zdarma

Ochrana karty

Kartu proti zneužití chrání PIN kód, který zadáváte při platbách v obchodech nebo při výběru z bankomatu. Doporučujeme si PIN zapamatovat a nenosit ho v peněžence nebo kabelce společně s kartou. Při výběru z bankomatu nebo při platbě v obchodě se vždy přesvědčte, že při zadávání nemůže váš PIN kód nikdo odpozorovat.

Svou kartu nikomu nepůjčujte a ani ji nedávejte jako zástavu např. na recepcích hotelů, v autopůjčovnách apod. Při platbě u obchodníků ji mějte neustále na očích. Nedopusťte, aby např. v restauraci číšník odešel s kartou z vašeho dohledu.

Při platbách na internetu si vybírejte ověřené servery a zaběhnuté internetové obchody, nejlépe obchodníky označené jako 3D Secure.

Sdílejte s ostatními

Pomohla vám tato stránka?

6 let nejlepší datová síť Zákazníci na naši síť spoléhají. Naší prioritou proto je se o síť poctivě starat a zajistit vám opravdu kvalitní připojení. Chci vědět víc
Podmínky používání cookies