Nevysedávejte na schůzkách

Proč v práci nemáme čas pracovat

Není zvláštní, že nejvíc práce uděláme doma, ve vlaku nebo mimo pracovní dobu? Na tenhle paradox přišel v rámci #Cokdyby mise tým kolegů, který měl za úkol zjednodušování u nás v O2. A rozhodl se s tím něco dělat.

Prvním krůčkem je Den bez schůzek. V rámci něj pro vás máme pár tipů, jak zkrotit svůj kalendář. A video z TED Talks, kde se dozvíte, čím to vlastně je, že v práci nestíháme pracovat.

Když máte plný kalendář

Podobá se váš kalendář tomu na obrázku? Hodně schůzek v průběhu celého dne. Krátké pauzy mezi nimi, takže se nestihnete zabrat do pořádné práce. Asi pak neuděláte všechno, co byste měli. Získat čas a klid na práci přitom není tak složité. Stačí jen vědět, jak na to.

Plny kalendar

Udělejte generální úklid

1. Prostě pár meetingů vymažte

Zrušte schůzky, které se dají vyřešit jinak. E-mailem, po Skypu nebo třeba i bez vás. Odmítněte schůzky, na kterých nevíte, jaká je vaše role. A taky ty, kde je osm a více lidí. V takovém počtu už není schůzování efektivní.

2. Nepřijímejte schůzky automaticky

Tlačítko 'Přijmout' nemusí být automatická odpověď na pozvání na schůzku. Když schůzka nemá agendu nebo není jasné, co je jejím cílem, odpovězte 'Nezávazně' a na všechno se doptejte.

3. Vyhraďte si čas na práci

Když to jde, naplánujte si schůzky tak, aby na sebe navazovaly. Schůzujte maximálně půlku pracovní doby a zbytek pracujte.
Pro odvážné: Vyblokujte si celý den na práci. Uvidíte, kolik toho stihnete, když nebudete neustále přepínat mezi několika tématy.

Pomozte i svým podřízeným

Jestli máte na starosti tým, vyčistěte kalendář nejen sobě, ale i svým kolegům. Projděte si na dalším 1-2-1 společně kalendář a ukliďte ho tak, ať máte všichni čas na práci :).

Pomohla vám tato stránka?

6 let nejlepší datová síť Zákazníci na naši síť spoléhají. Naší prioritou proto je se o síť poctivě starat a zajistit vám opravdu kvalitní připojení. Chci vědět víc
Podmínky používání cookies