O2 smart box a SIP

Chěl bych využit všechny funkce O2 smart boxu. O2 smart box má dva porty na SIP (VOIP) telefon. Chtěl bych si nastavit jeden z telefonů pro VOIP, ale nelze. Router po mě chce jméno a heslo. Jaké je?

In order to add post, please log in.

Dobrý den Petře,

díky za Váš dotaz. Máte-li službu VOIP a k ní dodaný VOIP telefon od O2, je služba nakonfigurována a není potřeba další nastavení. Máte-li VOIP služby od jiného poskytovatele, obraťte se na ně, ať Vám údaje pro nastavení poskytne.

Odpovědět

Nastavení mám. Problém je v tom, že v O2 smart boxu v položce SIP nelze nastavit SIP linku, ani ji aktivovat. Zřejmě to lze jen v případě zadání admin hesla (nebo heslo pro technika). Chtěl bych využít všechny funkce O2 smart boxu, SIP VOIP telefon, sdílení disku... ale O2 je úmyslně blokuje. Pokud neznáte heslo, nenastavíte SIP, a při sdílení disku nejste schopni nastavit jiná uživatelská práva než guest (nelze nastavit heslo pro FTP). Koupil jsem si O2 smart box, abych využil všechny funkce, ne abych si koupil věc s x konektory a sdířkami, které jsou firmou O2 blokovány. Taky O2 smart box byl za plnou cenu, ne za poloviční, když má polovinu funkcí blokovány! Takže to heslo admin nebo pro techniky je?

Dobré odpoledne,
děkuji za upřesnění. Zjistím u našich techniků více a dám vám vědět.

Hezký den,
již mám pro vás informace od kolegů.
VoIP skrze FXS porty na modemech zatím nepodporujeme. U FTP je situace podobná. V budoucnu však možnost nastavení plánujeme.

v tom případě mám velkou krabici / modem /, který umí jen DSL. Zbytek nejsem schopen použít, protože to O2 blokuje! Být to vědět, tak takový modem nechci. Radim ostatním, nekupujte to, zbytečně předražená věc, která má funkce ze strany O2 blokovány.

1
Odpovědět
Podmínky používání cookies