Příjem SMS na iPad

Existuje nějaká možnost, jak přijímat SMS (např. o dosažení limitu dat) na iPadu ze SIM, kterou je připojen k internetu? (nějaká app, ketrá zpřístupní došlé SMS, přesměrování SMS na jiné zařízení, ...) Děkuji

In order to add post, please log in.

Dobrý den Petře,
SMS na datovou SIM chodí normálně a je možné je tam také číst. Případně je možné si u nás nechat nastavit jiné telefonní číslo, na které byste chtěl notifikace zasílat.
Množství vyčerpaných dat si můžete sledovat také v samoobsluze Moje O2 www.mojeo2.cz nebo v aplikaci Moje O2.

Odpovědět

Dobrý den, Martine,
potíž je v tom, že na iPadu není možné číst SMS. iPad využívá SIM jen k datovým přenosům a více systém na iPadu neumožňuje. Nejraději bych SMS četl přímo na iPadu, ale nevím, jak obejít absenci přístupu k SMS v iOS.
Máte-li s tím nějaké zkušenosti, budu rád.
Jinak budu muset využít posílání notifikací na jiné číslo. Je to možné nastavit v Moje O2, nebo je třeba kontaktovat operátora na O2 lince?
Děkuji

Škoda, že jste už, Martine, neozval. Na on-line chatu mi také nepomohli, prý mám zajít na O2 prodejnu. Trochu ztrácím naději, že by mi odpověděli tam.

Odpovědět

Dobrý den,
jestliže máte současně i iPhone, tak by se dalo využít například toto https://support.apple.com/cs-cz/HT204681 .

Ano, toto je zajímavá funkčnost, ale funguje obráceně. Byl bych tak schopen na iPadu přijímat zprávy, které přijdou na SIM v iPhone. Já se ale potřebuj nějak dostat k SMS(vyčerpání dat, informace o změně nastavení a pod), které jsou odeslány na datovou SIM, která je v iPadu. To zmíněná funkčnost neumožňuje.

Odpovědět

Dobré odpoledne,
ano, to máte pravdu. V tom případě bych skutečně doporučila notifikace nechat zasílat na jiné číslo. Případně SIM kartu pro příjem zpráv vložit do jiného zařízení. Bohužel iPad toto neumí. Můžete se ještě zkusit obrátit na výrobce, zda nemá nějakou vychytávku.

Děkuji Vám. Ještě prosím jedno upřesnění: Změna zasílání SMS na jiné číslo se dá nastavit na Moje O2 (zatím jsem to tam nenašel), nebo na o2 lince, nebo ještě jinde? Děkuji

Odpovědět

Zdravím,
změnu telefonního čísla pro zasílání SMS pro vás zajistím. Zašlete mi prosím číslo mobilního připojení, kontakt na toto vlákno a dále nový kontaktní telefon pomocí: www.o2guru.cz/guru

Podmínky používání cookies