Výpadky WIFI

Zdravím, měl bych takový malicherný problém. Mám Váš pevný internet, router ZTE. Při připojení mobilního zařízení, respektive mobilního telefonu přes WIFI, mám plný signál. Ovšem tento vypadává, kdy se na několik vteřin, řádově okolo 2-5 vteřin, mobil od wifi odpojí, jede normálně po datech a pak se opět připojí na WIFI. Když sleduji videa na youtube, nebo přes aplikaci O2 TV, tak nepoznám, kdy mobil tahá data z wifi a kdy z mobilního připojení. Nejlépe to jde poznat při online hraní na telefonu, kdy se při připojení na wifi hra rozjede, ale jak wifi vypadne, hra se odpojí od svého serveru a reconnectuje se než naskočí mobilní síť, což je v celku nepříjemné i vzhledem k tomu, že při sledování videí se mi zbytečně čerpají mobilní data. Když přes telefon nic nehraji a nesleduji a jsem normálně na výchozí obrazovce, tak wifi síť je stále připojena, tudíž tento problém vzniká, když telefon stahuje a odesílá data a aktivně síť používá. Bydlím v paneláku, takže je tu spoustu wifi sítí, někde jsem četl, že se signály těchto sítí překrývají a tím je způsoben tento problém. Zkusil jsem tedy skrze aplikaci zjistit, který wifi kanál je nejméně vytížen a v nastavení routeru jsem místo automatické volby kanálu zvolil ten nejméně vytížený, ale problém stále přetrvává. Dále dodávám, že tento problém je pouze v rámci domácí sítě, když jsem na jiné síti, třeba v nákupním centru nebo restauraci, tak toto nepozoruji. Nevíte, jak tedy tento problém vyřešit? Za odpovědi předem děkuji.

Pro přidání příspěvku se prosím přihlaste.

Omlouvám se za vložení příspěvku do špatné sekce. Děkuji za přehození tématu do té správné.

Odpovědět

Pěkný den,
je mi líto, ale připojení prostřednictvím bezdrátové sítě není garantováno. Abychom vyloučili chybu připojení, vyzkoušejte prosím připojit PC k modemu kabelem.

Odpovědět

Ty malé ZTE modemy jsou šmejdské, najdeš na netu plno diskuzí se stejným problémem. Tento problém mohu potvrdit i já, dělá mi to stejně. Bylo mi O2 Guru doporučeno změnit kanál, vůbec nepomohlo. Jedině zbývá reklamace, ale na to pozor - ne na všech prodejnách mají k dispozici náhradní modem na zapůjčení a pokud ano, platí se většinou 1.000 Kč záloha.

Odpovědět

Mam presne stejny problem 4 modemy pred to nedelaly od 23.10.2014 jsem mel modem zyxel vmg1312-b30B nedavno mi technik z o2 dal novy modem zte zxhn h168n za nekrestansky penize pac predchozi modem mi po odstavce planovany prestal fungovat tak sem cekal ze novy modem vec vyresi a nic...vidim ze reseni bude porid wifi od nekoho jinyho kde nabizi modem za litr a cau koukam ze tady neksou ani schopny na to nejak rozume reagovat

Odpovědět

Pěkný den,
komplikaci v rámci vaší linky již nyní řešíme společně a to pomocí našeho Facebooku.

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies