Stavíme pro vás nejrychlejší síť

Pro superrychlý internet, se kterým budete ve svém mobilu sledovat online videa i hrát hry bez sekání.
 

Nejmodernější technologie

5G je síť páté generace, která přináší superrychlý mobilní internet. Technologie, která otevírá dveře virtuální realitě, rozvoji chytrých měst, domácností, zdravotnictví, průmyslu i dopravě budoucnosti.

 • Kvalita a rychlost ikonaVyšší rychlost Získáte extrémně rychlé připojení. Film nebo celou řadu seriálů stáhnete za pár minut.
 • Průkopníci technologií ikonaRychlejší odezva Komunikace se serverem je rychlejší. Znamená to konec čekání na načtení stránky.
 • Spolehlivá síť ikonaVětší kapacita I v místě s vysokou koncentrací lidí nebo husté zástavbě síť funguje vždy spolehlivě.

Desetkrát rychlejší než 4G LTE

5G teď umožňuje rychlost připojení až 600 Mb/s, což je desetinásobek reálně dosahovaných rychlostí 4G. A dostupné rychlosti chceme dál zvyšovat.
Jak si pořídit 5G

o2 smart box
o2 smart box
 • 1000 Mb/s teoretická maximální rychlost
 • 10x rychlejší než 4G LTE
 • 600 Mb/s maximální rychlost
 • 3 minutystažení filmu

Pokrýváme 5G sítí

Pokrytí 5G signálem stále rozšiřujeme. Nejrychlejší internet si nově užijete v téměř 60 městech celé České republiky. V Praze můžete na 5G surfovat i ve většině stanic metra.
Mapa pokrytí 5G sítí Stanice metra

5G Body na mapě

Jak se připojit k síti 5G

Stačí tři kroky, abyste si mohli nejrychlejší síť vyzkoušet na vlastním zařízení.

1
5G telefon a SIM karta
Pořiďte si telefon a SIM kartu, které podporují 5G.
2
5G internet máte aktivní
5G internet je automaticky součástí vašeho tarifu.
3
Lokalita
Buďte v lokalitě, kterou jsme už 5G sítí pokryli.

Telefony pro síť 5G

Vyberte si telefon v našem e-shopu nebo přijďte k nám do O2 Prodejny.

 

telefony

Síť, na kterou se můžete spolehnout

Nepřetržitě dohlížíme na to, aby naše síť šlapala jako hodinky. A případné potíže okamžitě řešíme. V terénu, u vás doma nebo po telefonu. Napříč celou ČR vysíláme měřicí vozy a hledáme místa se slabším signálem. Díky tomu víme, kde pokrytí posílit.

 • 55
  expertů a 380 techniků se stará o správné fungování sítě a řešení poruch.
 • 24/7
  můžete hlásit poruchy na naší lince. Opravíme je během pár hodin.
 • 3,7
  GHz je samostatné frekvenční spektrum, na kterém stavíme 5G síť. Díky tomu je nejrychlejší.
 • 9
  let máme podle průzkumu spokojenosti nejlepší datovou síť v ČR.

Jaká nás čeká budoucnost s 5G?

Mohlo by vás zajímat

Co vše pro využívání 5G potřebuju?

Pro využití je potřeba nacházet se v pokryté oblasti, mít zařízení s podporou 5G a využívat jeden z našich tarifů FREE+, NEO nebo YOU.

Které telefony 5G podporují?

Podívejte se na celou nabídku na e-shopu O2.cz.

Musím si měnit SIM?

V současné chvíli stačí pro používání 5G tzv. USIM, tedy SIM karta, kterou zákazníci doposud využívali pro připojení ke 4G LTE. Aby zákazníci byli připraveni i na budoucnost, doporučujeme výměnu za 5G SIM (tzv. ISIM - plastová nebo v podobě eSIM). Tyto SIM karty jsou dostupné na všech našich prodejnách.

Jak se 5G sítě liší od předchozí generace? K čemu bude 5G dobré?

Nová generace mobilní sítě nabídne až desetinásobné rychlosti připojení než běžně dostupná síť 4G. 5G však neznamená jen rychlejší stahování. Pro 5G sítě společné tyto základní vlastnosti: vysoká rychlost, nízká odezva, možnost připojit spoustu zařízení a velká spolehlivost. Sítě 5G najdou využití nejen v mobilních zařízeních, ale také pro pevné připojení domácností a firem tam, kde není dostatečně rychlý tradiční kabelový internet. Vlastnosti sítí 5G umožní také masivní rozvoj internetu věcí a s tím spojené rozšiřování řešení pro automatizaci výroby, chytrých měst a domácností. Nová generace mobilního internetu tak najde uplatnění například v dopravě, virtuální realitě, průmyslu a řízení výrobních procesů, sportu, ale také v oblasti zdravotnictví.

Podmínky používání cookies