Nejlepší filmy nominované na Českého lva 2015 v O2 Videotéce

Před pár dny ještě plnily česká kina, dnes si je můžete pustit v pohodlí svého obýváku. Ty nejlepší filmové kousky uplynulého roku nominované na prestižní České lvy jsme pro vás přidali do O2 Videotéky. Můžete si tak vybrat svůj film roku ještě dřív, než porota České filmové a televizní akademie předá sošky křišťálových lvů.

Fair Play

fairplay

Být sportovcem před rokem 1989 nebyl žádný med. Kdo nesypal, nebyl Čech. Atleti do sebe házeli anabolika jak lentilky, ať už svévolně či pod nátlakem. S filmem Fair Play prožijete rychlý vzestup našeho vrcholového sportu v osmdesátých letech, kdy mnohá sportovní vítězství nebyla zcela fér. Morální triumf malého člověka nad mašinérií moci si odnesl 16 nominací na Českého lva.

Přehrát on-line za 45 Kč

Pojedeme k moři

Jirka Mádl už dávno není snowboarďák. Ve svém režisérském debutu se podíval na svět dětskýma očima a získal si tak české publikum. Minimalistické drama rozpoutané z úvodního domácího videa natáčeného dvěma jedenáctiletými kamarády nám odhalí pohled do rodinného života prostřednictvím kamery zvídavého Tomáše, který se chce stát režisérem. Ve svém prvním filmu však zachytí víc, než původně zamýšlel. Jiří Mádl získal nominaci v kategorii režie a scénář, ale také za nejlepší film roku 2014.

Přehrát on-line za 55 Kč

Krásno

Pokud se chcete dvě hodiny smát, máme pro vás tip na režijní prvotinu Ondry Sokola. Zábavné hlášky, které nespadnou na úroveň trapnosti a výborný scénář, který jako by vypadl z klasické severské filmové tvorby. Má vše, co má dobrý film mít, hloubku, atmosféru, hlášky, sarkasmus a sociální kritiku. K tomu tři nominace na Českého lva.

Přehrát on-line za 45 Kč

Něžné vlny

Prožijte krásy a útrapy dospívání v poetické letní komedii, ve které exceluje trojice těch nejhezčích československých zrzek. Tešte se na skvělé herecké výkony, hravou dějovou linku, krásné záběry malého městečka a nádherné přírody kolem. Nechte se pohltit něžnou zamilovaností a ochutnejte českou malost i závist. Hlavní hrdinka Natálie Halouzková si za tento film vysloužila nominaci na Českého lva.

Přehrát on-line za 45 Kč

Hany

Absurdní dramatická komedie s velmi silným příběhem. Panoptikum charakterů, které byste asi nechtěli poznat osobně. Film pátrá během jediné noci po důsledcích bezradnosti současné mladé generace. Prožijete s ním nečekané události, do kterých se zaplete na první pohled pohodová skupinka přátel z literární kavárny. Kamera se pohybuje zdánlivě bez střihu, díky tomu se stanete jednou z postav a budete všechna osudová rozhodnutí řešit spolu s hrdiny. Film si odnesl jednu nominaci.

Přehrát on-line za 45 Kč

Olga

K pětici celovečerních filmů přidáváme jeden z nejlepších dokumentů loňského roku. Portrét první dámy České republiky Olgy Havlové. Ten představuje Olgu jako nejbližšího a nejspolehlivějšího parťáka Václava Havla ve velmi osobní rovině skrze nezveřejněné archivní záběry ze zákulisí hradu a soukromí rodiny Havlových i jejich přátel.

Přehrát on-line za 55 Kč

Nenechávejte si to pro sebe

Pomohla vám tato stránka?

6 let nejlepší datová síť Zákazníci na naši síť spoléhají. Naší prioritou proto je se o síť poctivě starat a zajistit vám opravdu kvalitní připojení. Chci vědět víc
Podmínky používání cookies