Všeobecné informace o změnách od 15. 6. 2017

Koho se změny týkají

Od 15. 6. platí pro zákazníky s roamingovým tarifem Svět Basic nové ceny volání v rámci Evropské unie. Nová pravidla roamingových hovorů se týkají všech zemí Evropské unie + Islandu, Norska a Lichtenštejnska, tedy Evropského hospodářského prostoru (EHP).

Pokud si nejste jistí, jestli máte roamingový tarif Svět Basic, nebo tarif Volání bez hranic, kterého se tyto změny netýkají, vytočte roamingovou linku *30. Ať máte jistotu.

Nové účtování se projeví ve chvíli, kdy budete v Evropské unii mimo Českou republiku volat na české číslo, na číslo jiného státu z EU nebo někdo zavolá do zahraničí vám.

Pokud budete v České republice a zavoláte kamkoliv do Evropské unie, nejedná se o roaming, ale o mezinárodní volání. Nová pravidla se proto těchto hovorů netýkají.

Jak je to s cenami

Příchozí hovory budou s roamingovým tarifem Svět Basic v EU vždy zdarma. Odchozí volání se bude účtovat podle vašeho tarifu jako hovor do ostatních sítí.

Internet v EU

Od 15. 6. se mění i pravidla pro čerpání internetu v zahraničí. Pokud máte v rámci svého tarifu objem dat pro ČR, můžete ho čerpat i v zemích Evropské unie. Stejně jako doma. Tyto změny se týkají všech zákazníků bez ohledu na jejich roamingový tarif.

Pomohla vám tato stránka?

Nahlédněte
do světa Chytré sítě
Do světa plného inovativních řešení, která
vám přinesou nové možnosti a zážitky.
Chci vědět víc