Jak funguje roaming v EU po 15. 6. 2017?

Všechny změny začínají platit 15. 6. 2017. Po tomto datu budou zákazníci s roamingovým tarifem Svět Basic volat a posílat SMS ze zóny EU (Evropská unie + Island, Norsko a Lichtenštejnsko, tj. Evropský hospodářský prostor) za stejné ceny, jako by v ČR volali a psali SMS do ostatních sítí.

Znamená to, že pokud váš tarif obsahuje neomezené volání do všech sítí, voláte ze zóny EU neomezeně bez jakéhokoliv příplatku. Pokud máte v tarifu volné minuty do ostatních sítí, čerpá se volání v zóně EU z těchto jednotek. A pokud volné jednotky nemáte, zaplatíte za toto volání standardní minutovou sazbu. Prostě jako byste v ČR volali do ostatních sítí.

Co se internetu v zóně EU týče, můžete data od 15. 6. 2017 čerpat úplně stejně jako v ČR. A to bez ohledu na to, jestli máte roamingový tarif Svět Basic nebo Volání bez hranic. Změna se totiž týká obou tarifů.

Jestli jsou tedy součástí vašeho tarifu i data, bude se vám připojení v zóně EU odečítat z tohoto objemu dat. Jako byste se k internetu připojili v ČR.

Pomohla vám tato stránka?

6 let nejlepší datová síť Zákazníci na naši síť spoléhají. Naší prioritou proto je se o síť poctivě starat a zajistit vám opravdu kvalitní připojení. Chci vědět víc
Podmínky používání cookies