Jak fungují roamingové služby v EU

Všeobecné informace o používání roamingových služeb v zóně EU

Od roku 2017 platí pro zákazníky s aktivním roamingem a s roamingovými tarify Svět Basic i Volání bez hranic nové podmínky pro volání, SMS a data. Nastavení se týká všech zemí Evropské unie + Islandu, Norska a Lichtenštejnska, tedy Evropského hospodářského prostoru (dále ji nazýváme zóna EU).

Pokud si nejste jistí, zda máte aktivní roaming, vytočte roamingovou linku *30 nebo si zkontrolujte nastavení čísla v Moje O2.

Podmínky pro volání a SMS v Evropské unii mimo Českou republiku se týkají volání a SMS V rámci zóny Evropské unie (do ČR a do států EU) tak voláte a posíláte SMS jako v České republice do ostatních sítí. (netýká se speciálních čísel, barevných linek atd.)

Pokud budete v České republice a zavoláte kamkoliv do Evropské unie, nejedná se o roaming, ale o mezinárodní volání. Výše popsaná pravidla se proto těchto hovorů netýkají.

Jak je to s cenami

Příchozí hovory máte v zóně EU vždy zdarma. Odchozí volání se bude účtovat podle vašeho základního tarifu jako hovor do ostatních sítí. Detailní podmínky účtování najdete vždy v ceníku.

Pokud váš domácí tarif obsahuje neomezené volání do všech sítí, voláte ze zóny EU neomezeně bez jakéhokoliv příplatku. Pokud máte v tarifu volné minuty do ostatních sítí, čerpá se volání v zóně EU z těchto jednotek. A pokud volné jednotky nemáte, zaplatíte za toto volání standardní minutovou sazbu. Prostě jako byste v ČR volali do ostatních sítí.

Internet v EU

Pokud máte v rámci svého tarifu objem dat pro ČR, můžete ho čerpat i v zóně Evropské unie. Stejně jako doma.

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies