Pevná IP adresa

Pořiďte si ke svému připojení pevnou IP adresu. Využívejte všech výhod statické adresy ke správě serverů, stahování, FTP a vzdáleným přístupům.

Hlavní výhody

Veřejná pevná IPv4 adresa

Bloky pevných IP adres Počet IP adres
pro síťová zařízení
Cena za měsíc
Pevná IP adresa - 254,10 Kč

Ceny jsou uvedeny včetně DPH. Při pořízení služby Pevná IP adresa získáte jednu statickou veřejnou IPv4 a IPv6/64 (dual stack).

Veřejná pevná IPv6 adresa

Veřejný pevný IPv6/64 rozsah 119,80 Kč

Ceny jsou uvedeny včetně DPH. Pokud jste si pevnou IPv6 adresu pořídili do 31. 8. 2012, zvýhodněná měsíční cena 1,20 Kč vám zůstane napořád.

Reverzní záznam a autentičnost pevné adresy

Pokud potřebujete zajistit autentičnost pevné IP adresy, objednejte si reverzní záznam (známý také jako Pointer, PTR Record). Je to údaj, pomocí kterého DNS server překládá ve směru IP adresa -> doménové jméno. Slouží k ověření autentičnosti IP adresy. Např. v případě poštovních serverů ověří, že se nejedná o SPAM server, ale o identifikovaného uživatele.

Jak objednat

Podrobné informace o službě pevná IP adresa

SMTP relay

Služba Pevná IP adresa umožňuje nastavení SMTP relay pro příjem a zadržení e-mailů na poštovním serveru O2 a jeho správu u vás.

Objednávka reverzního záznamu

Objednávkový formulář

* údaje označené hvězdičkou jsou povinné

..
 
Počet IP adres určených pro síťová zařízení

Pokud využíváte bloku IP adres ke službě Pevná IP adresa, je Pevná IP adresa určena pro modem v síti WAN. První adresa z bloku pak určuje ID sítě a poslední adresa tzv. Broadcast. Zbylé adresy jsou určeny pro bránu modemu a síťová zařízení.

Pokud si tedy objednáte například Blok 8 IPv4 adres, budete mít pro síťová zařízení k dispozici 5 IP adres.

IP adresy při změně tarifu a technologie internetu

Pokud budete měnit technologii internetu, vaše IP adresa se změní. Jde např. o změnu z xDSL (metalická síť) na FIBER (optická síť).

Pomohla vám tato stránka?
Podmínky používání cookies