O2 Prodejny jsou tu pro vás. Ve většině prodejen máme stále otevřeno. Aktuální informace o otevírací době najdete tady. S většinou vašich požadavků vám umíme pomoci i na dálku v samoobsluze Moje O2

Pevná IP adresa pro mobilní internet

Pořiďte si ke svému mobilnímu připojení pevnou IP adresu.

Pro řešení IP adres z mobilních zařízení (telefon, tablet nebo modem pro bezdrátový internet) máte na výběr ze čtyř variant:

Privátní dynamická IP adresa

Ta je automatickou součástí mobilního internetového připojení a je zdarma. Je určená pro běžný přístup k internetu, jako je prohlížení webových stránek, přístup k e-mailu apod.

Tato služba je vhodná pro většinu uživatelů, kteří jsou díky ní chráněni proti nevyžádanému provozu / útoku z internetu . 

Pro nastavení této adresy si ve svém zařízení vyberte přístupový bod (název přístupového bodu) internet.

Statická IP adresa

Se statickou IP adresou dostane vaše zařízení při každém připojení k internetu (pomocí mobilní sítě O2) přidělenou vždy stejnou veřejnou IP adresu.

Statickou IP adresu využijete:

  • pro vzdálený přístup do firemní, možnost provozovat lokální servery, vzdálené přístupy a FTP,
  • pro ověření IP adresy na vzdáleném serveru.

Nastavení bezpečnostních pravidel je v tomto případě stejné jako u privátní dynamické IP adresy, takže i s ní jste chráněni proti nevyžádanému provozu / útoku z internetu . 

Pro nastavení této adresy si ve svém zařízení vyberte přístupový bod (název přístupového bodu) internet.s.

Cena za měsíc 254,10 Kč

Veřejná IP adresa 

S veřejnou IP adresou bude mít vaše zařízení při připojení pomocí O2 sítě vždy dynamickou, veřejnou IP adresu. Tato služba je zdarma.

Jedná se o nejotevřenější typ připojení a hodí se spíš pro zkušené uživatele internetu. Můžete využívat všech služeb sítě internet, ale nejste nijak chráněni proti nevyžádanému provozu. Takovéto připojení bez omezení např. umožňuje vytvářet VPN tunely pro bezpečné připojení do firemní sítě.

Pro nastavení této adresy si ve svém zařízení vyberte přístupový bod (název přístupového bodu) internet.open.

Veřejná statická IP adresa 

Stejně jako u veřejné IP adresy jde o zcela otevřené připojení k internetu. Navíc má ale vaše zařízení přidělenou vždy stejnou IP adresu. Je třeba zdůraznit, že zařízení je připojené na internet bez jakýchkoliv omezení a není chráněno před případnými útoky.

Hodit se vám bude, pokud potřebujete pravidelný vzdálený přístup k zařízení.

Pro nastavení této adresy si ve svém zařízení vyberte přístupový bod (název přístupového bodu) internet.open.s.

Cena za měsíc 254,10 Kč
Pomohla vám tato stránka?
Podmínky používání cookies