Mobilní internet v zahraničí (roaming)

Chcete tablet nebo modem s mobilním internetem používat v zahraničí? Podívejte se, co je potřeba nastavit a jaké jsou možnosti roamingu.

Co je potřeba nastavit, než vyjedete do zahraničí

Před odjezdem do zahraničí doporučujeme zkontrolovat, jestli máte aktivní veškerá nastavení pro využívání mobilního internetu.

 1. Přihlaste se do portálu Moje O2.
 2. V sekci „Moje služby“ klikněte na dlaždici mobilního internetu „O2 DATA“, u kterého chcete zjistit stav nastavení roamingových dat.

  2d
   
 3. V sekci „Roaming“ zkontrolujte, zda máte aktivní službu „Svět Basic“. V opačném případě službu Svět Basic aktivujte. S neaktivní službou se SIM karta v zahraničí nedokáže přihlásit do mobilní sítě roamingového operátora.

  sb
   
 4. Pokud se chystáte cestovat mimo EU, doporučujeme v sekci „Blokace“ zapnout službu „Blokování připojení k internetu mimo EU“. 
   

  Jestliže nechcete využívat datový roamingový balíček (viz krok 5) a chcete mít data zpoplatněná dle jejich čerpání, je potřeba mít službu „Blokování připojení k internetu mimo EU“ naopak ● Neaktivní.

   wdw
   
 5. Jestliže se chystáte mimo EU, doporučujeme zakoupit datový roamingový balíček v sekci „Roaming“. Nabízené datové balíčky a jejich podmínky najdete ceníku volitelných služeb.

  dop bal
 6. Po nastavení roamingu v samoobsluze Moje O2 nezapomeňte roamingová data zapnout ještě ve vašem zařízení.
Zapnutí roamingových dat v zařízení

U některých typů modemů, tabletů nebo iPadu je v zahraničí potřeba povolit data pro roaming. V opačném případě vám internet nebude fungovat.

Pro podrobný návod vyberte typ modemu, který používáte:

Data v rámci EU

Pokud máte v rámci svého tarifu objem dat pro ČR, můžete ho v zóně Evropské unie čerpat stejně jako doma. Podmínky se vztahují na používání roamingu v zóně EU (Evropská unie, Island, Norsko a Lichtenštejnsko)

Data mimo EU

Země zóny Top Svět:

Pokud máte na svém zařízení zapnutý datový roaming, nemusíte se v zemích Top Svět už o nic víc starat. Data za výhodnou cenu 3,90 Kč/MB máte od nás nastavená automaticky, abyste vždy mohli být v kontaktu s rodinou a přáteli.

Navíc je u dat nastavený limit na 1500 Kč a při spotřebě nad 1000 Kč od nás dostanete informační SMS, abyste o útratě měli vždy přehled. 

Země mimo Top Svět:

Pokud se země, kam jedete, neřadí do zóny Top Svět, můžete data využívat za zvýšenou cenu.

Pro tento případ pro Vás máme Chytrou ochranu dat, která brání nechtěnému připojení k internetu.

Cena datového roamingu mimo EU:

Roamingová zóna

Cena za MB

Top Svět

3,90 Kč

Ostatní

300 Kč

Přehled zemí a možnosti roamingu

Více o možnostech roamingu v konkrétní zemi se dozvíte na stránce Roaming a volání do zahraničí.

Pomohla vám tato stránka?
Podmínky používání cookies