We're sorry, but this page is only available in Czech.

For information in English, please call us toll-free at +420 720 720 720 and press *. Or you can also visit one of these selected O2 Shops to talk to an English-speaking O2 representative.

Reklamace vyúčtování

Zdá se vám, že ve vašem vyúčtování není něco v pořádku? I to se může stát. Tady najdete všechny informace, co v takové situaci dělat.

Ještě než reklamaci podáte

Podívejte se na průvodce vyúčtováním

Někdy se může stát, že se ve vyúčtování objeví položka, kterou jste tam dřív neměli apod. Ještě před samotným podáním reklamace se proto prosím podívejte do našeho Průvodce vyúčtováním. Tam najdete odpovědi na nejčastější dotazy. 

Projděte si podrobný výpis

Zdá se vám, že máte ve vyúčtování příliš mnoho provolaných minut? V podrobném výpisu můžete kontrolovat, kdy jste volali, na jaká čísla a kolik který hovor stál. Podrobný výpis za poslední tři měsíce máte k dispozici zdarma v internetové samoobsluze Moje O2.

Pokud chcete o podrobném výpise vědět víc, všechno důležité jsme sepsali na samostatnou stránku.

Zkontrolujte Všeobecné podmínky a Ceníky

Pokud se vám zdá, že jsou ve vyúčtování některé služby započítané jinak, než jste předpokládali, můžete si ceny a účtování zkontrolovat a ve Všeobecných podmínkách a v Ceníku.

Jak reklamaci podat

Prošli jste si průvodce vyúčtováním, detailní výpis i podmínky a i tak se vám ve vyúčtování něco nezdá? Dejte nám o tom vědět reklamací a my prověříme, jak se věci mají.

Na výběr máte několik možností, jak reklamaci podat:

  • Moje O2. Po přihlášení do Moje O2 najděte konkrétní vyúčtování a přímo z jeho detailu nám pošlete dotaz.
  • Telefonicky. Zavolejte nám na bezplatnou linku 800 02 02 02.
  • Písemně. Pošlete nám dopis s reklamací na adresu O2 Czech Republic a.s., Reklamační oddělení, Za Brumlovkou 266/2, 140 22 Praha 4 - Michle.
  • Osobně. Stavte se za námi v kterékoli O2 Prodejně.
  • Přes O2 Chat. Napište nám každý den od 8:00 do 20:30.

Mějte na paměti, že reklamaci je potřeba podat do 2 měsíců ode dne doručení vyúčtování. Při pozdějším podání reklamace vám ji bohužel nebudeme moct uznat.

Až se k nám reklamace dostane, ozveme se vám zpět. Hovor můžete čekat z čísla +420 720 720 123. Toto číslo používáme jen pro kontaktování zákazníků. Bohužel na něm nedokážeme reklamace a ani jakékoliv jiné hovory přijímat.

Reklamace a splatnost faktury

Při podávání reklamace je potřeba myslet na to, že reklamace nemá vliv na splatnost reklamované faktury. Tu je proto potřeba standardně zaplatit do data splatnosti.

Za jak dlouho reklamaci vyřídíme

Na vyřízení reklamace máme standardně jeden kalendářní měsíc. Ve výjimečných situacích, kdy např. potřebujeme komunikovat s dodavateli v zahraničí, se doba vyřízení může prodloužit na dva měsíce.

Jak to s vyřízením vaší reklamací vypadá, si kdykoliv zkontrolujete v internetové samoobsluze Moje O2.

Kde najdete informace o podané reklamaci

Všechny informace o své reklamaci najdete v internetové samoobsluze Moje O2 v sekci Objednávky a požadavky. Stačí se prokliknout na detail reklamce a zjistíte, v jakém stavu reklamace je, jestli už byla uzavřena a případné vyjádření k jejímu vyřízení.

O vyřízení reklamace vám taky dáme vědět e-mailem, popř. klasickým dopisem.

Jak vám vyúčtování opravíme

Když zjistíme, že podaná reklamace byla oprávněná, dáme vám o tom vědět. Pošleme i vysvětlení a informace, jak se s vámi finančně vyrovnáme. To můžeme udělat pomocí dobropisu nebo vám snížit výši následujícího vyúčtování.

Kredit do dalšího vyúčtování

Pokud vám například omylem naúčtujeme jednu službu dvakrát, v dalším vyúčtování po vyřešení reklamace vám částku propíšeme formou slevy přímo k dané službě. Najdete ji v kolonce "Kredity a slevy".

Dobropis

Dobropis upravuje výši už vystavené faktury. V dobropise najdete částku, která se odečítá od celkové výše vyúčtování. Pokud je dobropisovaná částka vyšší než výše samotného vyúčtování, odečteme vám zbytek peněz z dalšího vyúčtování.

Vystavený dobropis vždycky najdete v Moje O2 v části Vyúčtování.

Vrubopis

Pokud jsme vám ve vyúčtování něco zapomněli naúčtovat, můžeme částku doúčtovat tzv. vrubopisem. Ten upravuje výši už vystavené faktury. Vystavený vrubopis je vždy k dispozici v Moje O2 v části Vyúčtování.

Mimosoudní řešení sporů

Pro mimosoudní řešení sporů vzniklých z kupní smlouvy mezi společností O2 Czech Republic a.s. a spotřebitelem je příslušná Česká obchodní inspekce - oddělení ADR. Bližší informace včetně formuláře pro podání návrhu najdete na https://adr.coi.cz/cs.

V oblasti finančních služeb je příslušný finanční arbitr v rozsahu působnosti stanoveném právním předpisem upravujícím finančního arbitra. Informace najdete na www.finarbitr.cz.

V oblasti elektronických komunikací a poštovních služeb je příslušný Český telekomunikační úřad v rozsahu působnosti stanovené právním předpisem upravujícím elektronické komunikace a poštovní služby. Více informací najdete na www.ctu.cz.

Jakýkoliv problém se službou nebo zbožím, které jste si od nás objednali přes internet, můžete řešit také pomocí on-line platformy pro nezávislé mimosoudní řešení sporu v rámci EU. Při vyplňování je potřeba uvést e-mail obchodníka. Vyplňte prosím náš e-mail reseni.sporu@o2.cz.

Pomohla vám tato stránka?
Podmínky používání cookies