O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

Získejte rychlejší a silnější Wi‑Fi síť

Běží vám pomalu internet i přesto, že máte výborné připojení? Může za to nekvalitní modem. Proto jsme vyvinuli supervýkonný O2 Smart Box.

Jak se liší síla signálu obyčejného modemu a O2 Smart Boxu

Na rozdíl od obyčejného modemu má O2 Smart Box sedm antén, které se postarají o vysokou rychlost přenosu dat bez kolísání výkonu. Wi‑Fi vysílá ve dvou pásmech 2,4 a 5 GHz. Funkce Smart Wi‑Fi sama vybírá několikrát denně ideální kanál, aby vás nerušil signál od sousedů.

Obyčejný modem

Obyčejný modem

O2 Smart Box

O2 Smart Box

Proč si pořídit O2 Smart Box místo běžného modemu

Wi‑Fi je pomalá nebo vůbec nefunguje

Aby WiFi správně fungovala, je třeba umístit WiFi router co nejblíž centru domácnosti. Také je důležité se ujistit, že v blízkosti zařízení nejsou žádné kovové předměty nebo třeba akvárium. Tedy objekty, které mohou signál WiFi odstínit. 

Pokud s pokrytím ani po správném umístění routeru nejste spokojení, doporučujeme zvolit výkonnější zařízení: O2 Smart Box.

Nevidím svou Wi‑Fi síť na žádném zařízení

Router se mohl sám resetovat nebo jste třeba při uklízení omylem vypnuli WiFi. Ujistěte se, že na indikačních diodách routeru svítí WiFi jako funkční. Také zkontrolujte, jestli se v nabídce WiFi připojení u vás doma neobjevuje tovární název WiFi, což by se stalo po resetování routeru. Tovární název najdete většinou na spodní části zařízení.

O2 Smart Box má v základu WiFi zapnutou a vypnete ji pouze přes mobilní aplikaci, se kterou si vše snadno nastavíte.

Bydlím v bytě a Wi‑Fi je pomalá

Pokud všichni sousedé mají vlastní internetové připojení a router, je nejpravděpodobnější, že je váš router naladěný na stejném vysílacím kanále WiFi jako routery v jeho okolí. V takovém případě přes manuální konfiguraci v nastavení routeru změňte vysílací pásmo pro 2,4, případně 5Ghz síť (pokud ji váš router podporuje).

O2 Smart Box má funkci Smart WiFi, která mimo jiné v průběhu dne sama analyzuje rušení okolními WiFi kanály a podle toho se přizpůsobuje pro ten nejlepší výkon.

Chtěl bych mít možnost kontrolovat připojení své rodiny a případně ho jednoduše vypínat

O2 Smart Box má funkci Rodičovské kontroly, která umožňuje vypnout připojení k internetu u vybraných zařízení na domácí síti. Klidně i automatizovaně, podle dne v týdnu a hodiny.

Chci mít přehled o tom, kdo je na mou Wi‑Fi připojen

U standardních modemů se musíte přes počítač proklikat do webového rozhraní, kde najdete seznam zařízení připojených na WiFi. Pokud ale máte O2 Smart Box, stačí v mobilní aplikaci jedním klikem otevřít sekci „WiFi a Síť“. Tady můžete snadno operovat s každým zařízením, ať už na něm chcete internet omezit nebo ho od internetu úplně odpojit.

Chci preferovat určitá zařízení a nesnižovat tak datový tok

U standardních modemů je manuální nastavení, kdy zařízení na dvoupásmové WiFi využívá vždy jen jedno z pásem, pro běžného uživatele trošku oříšek. Pokud je tato možnost vůbec k dispozici, musí se nastavovat přes webové rozhraní modemu. U O2 Smart Boxu nastavíte v mobilní aplikaci preferované pásmo WiFi pro každé zařízení zvlášť během několika sekund.

Nechci mít doma nevzhledné zařízení, které pak schovávám do skříně a zhoršuji tak kvalitu signálu

Funkčnost a atraktivní vzhled O2 Smart Boxu ocenila odborná porota mezinárodního festivalu Czech Design Week. Za jeho podobou stojí známý designér Martin Tvarůžek.

Chci mít pro návštěvy samostatnou Wi‑Fi síť s omezeným datovým tokem

O2 Smart Box umí přes mobilní aplikaci vytvořit speciální WiFi pro hosty, kterým nechcete sdělovat své heslo, a kterou můžete kdykoliv vypnout bez jakéhokoliv vlivu na svou domácí síť.

Chci jednoduše měnit heslo Wi‑Fi

V aplikaci O2 Smart Box heslo jednoduše změníte v sekci „WiFi a Síť“, nemusíte tuto možnost pracně hledat ve webovém rozhraní.

O2 Smart Booster dostane Wi‑Fi síť ještě dál

Když připojíte k O2 Smart Boxu zařízení O2 Smart Booster, dostanete WiFi signál skutečně do každého koutu domova, třeba do garáže nebo na zahradu. Díky funkci Mesh můžete společně propojit několik O2 Smart Boosterů a vytvořit dokonalé pokrytí.

Samotný O2 Smart Box

Samotný O2 Smart Box

O2 Smart Box doplněný o O2 Smart Booster

O2 Smart Box doplněný o O2 Smart Booster

Kdy se vám hodí O2 Smart Booster

Bydlím v rodinném domě a Wi‑Fi zdaleka nedosahuje všude

Žádný router nemá neomezený dosah WiFi a jsou tu i další faktory (například materiál užitý v konstrukci budovy), které dokážou signál bezdrátové sítě výrazně utlumit. Pro takové případy jsou ideální WiFi opakovače, které rozšiřují WiFi signál z routeru do dalších částí domácnosti. 

Doporučujeme naše vlastní řešení vytvořené pro majitele O2 Smart Boxu, mesh opakovač O2 Smart Booster. Zařízení samozřejmě podporuje funkci Smart WiFi, a tak nikdy nepoznáte, na které zařízení nebo vysílací pásmo jste připojení. Vše bude vždy fungovat optimálně podle vašich potřeb.

Nevím, kam správně umístit opakovač signálu a v jaké vzdálenosti má být od routeru

Spárování WiFi opakovače s routerem je snadné, ale jeho správné umístění bývá často oříšek. Znamená to běhat od zásuvky k zásuvce a hledat místo, kde LED kontrolka signálu svítí stabilně.

O2 Smart Booster se instaluje přes stejnou mobilní aplikaci jako O2 Smart Box, tedy snadno a intuitivně. Díky unikátní funkci „AR WiFi“ vám navíc prostřednictvím rozšířené reality ve vašem chytrém telefonu sám ukáže, kam ho ve vaší domácnosti umístit, abyste získali co nejlepší pokrytí.

Chtěl bych pokrýt velké prostory více opakovači snadno a bez obav z kvality Wi‑Fi připojení

Běžné opakovače signálu komunikují s routerem, ovšem ne s dalšími opakovači v okolí. Vznikají tak další vysílané Wi-Fi sítě, mezi kterými musí uživatel na svém zařízení manuálně přepínat nebo čekat, až ztratí původnímu zařízení z dosahu. Pro takové případy teď existují mesh opakovače, které vytvoří mezi sebou a routerem jednu Wi-Fi, aby uživatel nemusel řešit ztrátu nebo nízkou kvalitu připojení bezdrátové sítě. 

O2 Smart Boostery jsou díky skloubení funkcí mesh a Smart Wi-Fi ideálními společníky pro O2 Smart Box k pokrytí i těch nejrozsáhlejších prostor výkonnou Wi-Fi. Nejenže mezi sebou snadno komunikují a vy tak nepoznáte rozdíl, ke kterému zařízení jste zrovna připojení, ale cenově vás jeden O2 Smart Booster vyjde pouze na 69 Kč měsíčně.

Podmínky používání cookies