O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

Telefonní automaty

Veřejné telefonní automaty a Veřejné telefonní stanice

(Telefonní automaty - další informace o službě.)

Veřejný telefonní automat (VTA) umožňuje volání na mince, telefonní karty nebo oboje. Všechny mincovní automaty umožňují volání za eura.

Kromě standardního telefonního volání umožňují všechny automaty posílat zprávy SMS a e-mail. Na všechny VTA je možné se dovolat - každý automat má totiž své jedinečné telefonní číslo, které je uvedené na info tabulce u každého telefonního automatu.

VTA vždy umožňuje jednoduché bezplatné volání na tísňové linky (hasiči, záchranná služba, policie, integrované záchranné systémy, případně další bezplatné linky).

V současné době (březen 2018) provozuje O2 přibližně 7,4 tisíc veřejných telefonních automatů.

1,7 tis. automatů je mincových, 2,6 tis. je kombinovaných a 3,2 tis. umožňuje volání s čipovou kartou Trick. Všechny mincovní automaty umožňují volání za Eura.

Každý VTA má kromě běžné adresy i své GPS souřadnice. To je důležité hlavně při volání na tísňové linky. Každá budka má jednoznačné telefonní číslo, podle kterého vás vždy dokáží vyhledat jednotky záchranného systému.

Každý VTA má svoji kasičku s mincemi, které se pravidelně sváží na jedno inkasní středisko. Pro přesnou evidenci služeb máme přístroje na počítání drobných mincí.

Každý VTA potřebuje denní údržbu, proto jsou všechny automaty napojeny na dohledový systém REMAS. Jemu se jednou denně hlásí informace o počtech volání, o zaplnění „kasičky“, aktualizace softwaru, kartový „stoplist“ (blacklist na zneužité / ukradené karty). Některé technické parametry je možné u VTA nastavovat dálkově (akceptace mincí, služby, technická hlášení apod.).

Účtování na veřejných telefonních automatech se řídí cenami, které najdete v každé telefonní budce.

Veřejná telefonní stanice (VTS) je telefonní stanice, která je přístupná veřejnosti a je možné ji využívat podobně jako telefonní automat. VTS je většinou v obecním úřadě, na poště, v kulturním domě, restauraci, v domě nebo bytě starosty či jiného občana obce. Často jsou tato místa zároveň i oficiálními ohlašovnami požárů.

O2 zřídí VTS jen v obcích, které nejsou dostatečně hustě pokryté veřejnými telefonními automaty. Provoz je zabezpečen samostatnou smlouvou mezi O2 a Účastníkem VTS.

Pokud máte Veřejnou telefonní stanici, neúčtujeme vám standardní poplatek za službu ve výši 495,- bez DPH. Tato částka je dotována jako Univerzální služba. Ceny za vnitrostátní volání se řídí tarifem Business přípojka dle Ceníku služeb pro firemní zákazníky. Ceny za mezinárodní volání se řídí Ceníkem volitelných služeb pro firemní zákazníky.

Fakturace za VTS obsahuje jen uskutečněná volání. Protože se jedná službu poskytovanou ze zákona, nezobrazí se vám na fakturaci žádný pravidelný poplatek.

Jestli provozujete VTS a chcete ji zrušit, je potřeba vyplnit výpovědní formulář.

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies