O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

E-mail

Server příchozí pošty POP3

POP3 je internetový protokol, který se běžně používá pro stahování emailových zpráv ze vzdáleného serveru do e-mailového klienta, jako je MS Outlook, Mozilla Thunderbird a další.

Nastavení
Adresa: pop3.o2isp.cz
Standardní port: 110
Šifrované připojení SSL-port: 995
Ověření: viz níže Nastavení ověření

Server příchozí pošty IMAP

Na rozdíl od protokolu POP3 je optimalizován pro práci v dlouhodobě připojeném režimu, kdy zprávy zůstávají uloženy na serveru a průběžně se stahují, když jsou potřeba. Rozdíly zahrnují podporu pro práci více připojených klientů zároveň, uchovávání stavů zpráv na serveru, podporu více složek a prohledávání zpráv na straně serveru.

Nastavení
Adresa: imap.o2isp.cz
Standardní port: 143
Šifrované připojení SSL-port: 993
Ověření: viz níže Nastavení ověření

Server odchozí pošty SMTP

SMTP je určen pro přenos zpráv elektronické pošty (e-mailů) mezi stanicemi. Protokol zajišťuje doručení pošty pomocí přímého spojení mezi odesílatelem a adresátem. Zpráva je doručena do tzv. poštovní schránky adresáta, ke které potom může uživatel kdykoli (off-line) přistupovat (vybírat zprávy) pomocí protokolů POP3 nebo IMAP.

Nastavení
Adresa: smtp.o2isp.cz
Standardní port: 25
Šifrované připojení STARTTLS port: 25
Ověření: viz níže Nastavení ověření

Nastavení ověření pro servery POP3, IMAP, SMTP

V poštovním klientu je třeba nastavit, že server odchozí pošty požaduje ověření a zadat přihlašovací údaje.

Ověření se provádí přihlašovacím jménem a heslem k vaší schránce. Pokud vaše schránka není na doméně iol.cz nebo telecom.cz, je nutné přidat k přihlašovacímu jménu doménu vaší schránky.

Pokud je například váš login j.novak@idopis.cz, zadejte j.novak a příslušnou doménu “@idopis.cz“. Pokud je váš login j.novak@iol.cz, zadejte j.novak bez domény.

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies