E-mail

Nastavení poštovního klienta MS Outlook Express pro příjem a odesílání e-mailů

Po spuštění MS Outlook Express vyberte z menu Nástroje volbu Účty ... Klikněte na záložku Pošta. Zde klikněte na tlačítko Přidat, následně vyberte volbu Pošta.

Průvodce se vás dotáže na Zobrazované jméno - to, co zde napíšete se zobrazí příjemci vámi odeslané zprávy.

V tomto okně zadejte vaší e-mailovou adresu.

Zvolte Další.

V následujícím okně zvolte zda chcete přijímat poštu protokolem POP3 případně protokolem IMAP. Při volbě POP3 je server příchozí pošty pop.o2isp.cz, při volbě IMAP je to imap.o2isp.cz. Server odchozí pošty je smtp.o2isp.cz.

A pokračujte tlačítkem Další.

Zde zadejte přihlašovací informace do vaší schránky. Název účtu (uživatelské jméno) a heslo (pokud chcete zadávat heslo pokaždé, zrušte volbu Zapamatovat heslo).

Klikněte na Další.


Průvodce dokončíte tlačítkem Dokončit.

Jakmile vytvoříte úspěšně účet je ještě nutné nastavit, že server odchozí pošty požaduje ověření. Bez tohoto nastavení by nebylo možné odeslat poštu z vašeho počítače na náš server smtp.o2isp.cz. Opět tedy zvolíme z menu Nástroje > volbu Účty. Jdeme na záložku Pošta a zde zobrazíme vlastnosti již vytvořené konfigurace k poštovnímu účtu.

Jdeme na záložku Servery a v dolní části musíme aktivovat volbu Server požaduje ověření.

Pokud nastavujete schránku, kterou jste obdrželi současně s přístupovou službou, je možné při kliknutí na volbu Nastavení v dolní části stránky, zvolit upřesňující nastavení ověření a ponechat základní volbu Použít stejné nastavení jako pro server příchozí pošty.

V případě, že používáte domácí internetové připojení od O2, ale e-mailovou schránku používáte od jiného poskytovatele (např. seznam.cz, centrum.cz, tiscali.cz, atd), je nutné zaškrtnout políčko Server požaduje ověření a kliknout na tlačítko nastavení. Následně v novém okně vybrat volbu Přihlašovat se jako. Do polí potom zadejte Uživatelské jméno a Heslo k serveru SMTP. Zaškrtněte políčko Zapamatovat heslo a pokračujte kliknutím na OK.

Uživatelské jméno a heslo k SMTP serveru jsme vám zaslali e-mailem na adresu, kterou jste uvedli při objednávce O2 internetu. Dodatečně vám tyto údaje mohou sdělit i specialisté na lince technické podpory. Před voláním na technickou podporu si k ruce připravte vyúčtování za službu internet na doma.

Nyní zvolte záložku Upřesnit a v řádku Odchozí pošta (SMTP) vyplňte číslo portu 25. Změny uložte tlačítkem OK. A uzavřete konfiguraci poštovního účtu tlačítkem Zavřít.

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies