O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

E-mail

Mozilla Thunderbird 11

Po spuštění aplikace Thunderbird vyberte z horní lišty položku Nástroje a volbu Nastavení účtu.

V levém spodním rohu klikněte na tlačítko Akce účtu a zvolte možnost Přidat poštovní účet…

Otevře se průvodce nastavením nového e-mailového účtu. Do prvního políčka vyplňte své jméno (zobrazí se příjemci vaší e-mailové zprávy jako jméno odesílatele). Do pole E-mail vyplňte svou e-mailovou adresu a do pole Heslo vepište heslo ke své mailové schránce. Zaškrtněte políčko Pamatovat si heslo a klikněte na tlačítko Pokračovat.

V dalším kroku se program pokusí automaticky dohledat vhodné nastavení vašeho účtu. Jakmile se automatická kontrola dokončí, pokračujte tlačítkem Ruční nastavení.

V tomto kroku vyplníte typy a adresy serverů. Nejprve server příchozí pošty.

  • Při volbě POP3 vyplňte Název serveru ve tvaru pop3.o2isp.cz
  • Při volbě IMAP vyplňte Název serveru ve tvaru imap.o2isp.cz

V případě, že používáte e-mailovou schránku od jiného poskytovatele (např. seznam.cz, centrum.cz, o2active.cz), je nutné jako Server příchozí pošty nastavit server poskytovatele vaší e-mailové schránky (např. pop3.o2active.cz).

Dále vyplňte Server odchozí pošty (SMTP). Pokud používáte pevný internet od O2, použijte Server odchozí pošty ve tvaru smtp.o2isp.cz. Port nastavte na hodnotu 25 a zabezpečení na STARTTLS. Na závěr vyplňte Uživatelské jméno ke své mailové schránce a pokračujte kliknutím na tlačítko Vytvořit účet.

Okno s nastavením účtu zavřete tlačítkem OK.

Váš e-mailový účet je nyní nastavený. Pro kontrolu správného nastavení příchozího a odchozího serveru vytvořte nový e-mail a pošlete ho na svou vlastní adresu. Pokud váš server odchozí pošty (SMTP) nepožaduje ověření, měl by se e-mail bez problémů odeslat a během chvilky opět dorazit.

V případě, že váš váš server odchozí pošty (SMTP) vyžaduje ověření, Thunderbird vás upozorní při prvním odesílání e-mailu, že selhalo připojení k serveru. Pro zadání hesla klikněte na tlačítko Vložit nové heslo. Do pole zadejte své heslo k SMTP serveru, zaškrtněte možnost Použít správce hesel pro uložení tohoto hesla a uložte změny tlačítkem OK.

V případě, že používáte internetové připojení od O2, uživatelské jméno a heslo k SMTP serveru jsme vám zaslali e-mailem na adresu, kterou jste uvedli při objednávce internetu. Dodatečně vám tyto údaje mohou sdělit i specialisté na lince technické podpory. Před voláním si připravte vyúčtování za internet, najdete na něm všechny údaje, podle kterých vás identifikujeme.

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies