E-mail

Nastavení poštovního klienta Opera 8.5 pro příjem a odesílání e-mailů

Spusťte program a vyberte Tools -> Mail and chat accounts.

Pokud ještě není vytvořený žádný účet dojde po stisku tlačítka Yes ke spuštění konfiguračního průvodce.

Vyberte Regular e-mail(POP) a klikněte na Next.

Vyplňte Vaše jméno, emailovou adresu, volitelně i název organizace a potvrďte tlačítkem Next.

V dalším kroku je třeba zadat uživatelské jméno a heslo k emailové schránce. V případě, že máte přístupovou službu Internet Broadband, O2 Internets, IOL Dial-up, ale emailovou schránku používáte od jiného poskytovatele, je nutné použit jméno a heslo k této schránce. Jméno i heslo je možné poté ještě jednou zkontrolovat případně také změnit.

Zadejte příchozí server pop.o2isp.cz a také odchozí server smtp.o2isp.cz. Pokud chcete na serveru ponechat zprávy i po stažení např.: v případě, že potřebujete mít emaily dostupné i s použitím webového rozhraní vaší schránky, je tak možné učinit aktivací volby Leave messages on server.

Po potvrzení tlačítkem Finish dokončíte konfiguraci účtu. Pro nastavení ověřování serveru odchozí pošty je nutné upravit další vlastnosti. Zvolte ještě jednou volbu Tools -> Mail and chat accounts. V otevřeném dialogovém okně vyberte námi vytvořený účet a zvolte Edit.

Zvolte záložku Servers a zkontrolujte nejprve nastavení pro příchozí server a poté také pro odchozí server dle následujícího obrázku. V případě, že máte přístupovou službu Internet Broadband, O2 Internets, IOL Dial-up, ale emailovou schránku používáte od jiného poskytovatele, je nutné při nastavení serveru příchozí pošty zadat server tohoto poskytovatele a také zadat správné jméno a heslo pro tuto schránku. Jako odchozí server ponechejte server smtp.o2isp.cz s nastavením Authentication – AUTH LOGIN. Jako Username a Password zadáte uživatelské jméno a heslo co jste obdrželi ke schránce současně s přístupovou službou.

Změny nastavení potvrďte volbou OK a následně už jen stačí tak jako dle následujícího obrázku provést stažení a odeslání nových zpráv.

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies