O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

E-mail

Windows Live Mail 2012 - Nastavení e-mailového účtu

Po spuštění aplikace Live Mail vyberte z horní lišty položku Účty a volbu E-mail.

popis: WM1

Otevře se průvodce nastavením nového e-mailového účtu.

V prvním kroku vyplňte svou e-mailovou adresu, heslo ke své e-mailové schránce a zaškrtněte možnost Zapamatovat heslo. Dále vyplňte Jméno zobrazované v odeslaných zprávách a zaškrtněte ve spodní části políčko Ručně konfigurovat nastavení serveru. Pokračujte kliknutím na Další.

popis: WM2

V druhém kroku vyplňte další požadované informace. Nejdříve vyplňte informace o příchozím serveru.

Zvolte Typ serveru

·       Při volbě POP vyplňte pole Adresa serveru ve tvaru pop3.o2isp.cz

·       Při volbě IMAP vyplňte pole Adresa serveru ve tvaru imap.o2isp.cz

V případě, že používáte e-mailovou schránku od jiného poskytovatele, než je O2 (např. seznam.cz, centrum.cz, o2active.cz, atd), je nutné do pole Adresa serveru vyplnit server poskytovatele vaší e-mailové schránky (např. pop3.o2active.cz).

Dále vyplňte Přihlašovací uživatelské jméno – je stejné jako přihlašovací jméno k vaší e-mailové schránce.

Nakonec vyplňte informace o odchozím serveru. Pokud používáte internet na doma od O2, použijte Adresu serveru ve tvaru smtp.o2isp.cz. Do pole Port vyplňte hodnotu 25. Na závěr zaškrtněte políčko Vyžaduje ověření a pokračujte kliknutím na tlačítko Další.

popis: WM3

Průvodce nastavením ukončete tlačítkem Dokončit.

popis: WM4

Dalším krokem je nastavení SMTP autorizace.

Pokud používáte e-mailovou schránku od O2 (např. novak@iol.cz), není nutné nic dalšího nastavovat. Tímto je váš e-mailový klient nastavený – následující kroky můžete ignorovat.

V případě, že používáte domácí internetové připojení od O2, ale e-mailovou schránku používáte od jiného poskytovatele (např. seznam.cz, centrum.cz, o2active.cz, atd), je nutné vyplnit ještě přihlašovací údaje pro SMTP server – pokračujte dále v tomto návodu.

Klikněte na svůj nově vytvořený účet pravým tlačítkem myši a vyberte Vlastnosti.

popis: WM5

V nově otevřeném okně zvolte záložku Servery a klikněte na tlačítko Nastavení.

popis: WM6

V nově otevřeném okně zvolte možnost Přihlašovat se jako. Do polí potom zadejte Název účtu a Heslo k serveru SMTP. Zaškrtněte políčko Zapamatovat heslo a pokračujte kliknutím na OK.

Uživatelské jméno a heslo k SMTP serveru jsme vám zaslali e-mailem na adresu, kterou jste uvedli při objednávce O2 internetu. Dodatečně vám tyto údaje mohou sdělit i specialisté na lince technické podpory. Před voláním na technickou podporu si k ruce připravte vyúčtování za službu internet na doma.

 

popis: WM7

Váš e-mailový účet je nyní nastavený. Tlačítkem OK zavřete zbývající otevřené okno. Pro kontrolu správného nastavení příchozího a odchozího serveru, vytvořte nový e-mail a pošlete ho na svou vlastní adresu. Pokud se e-mail odešle a po chvíli opět dorazí, je nastavení aplikace Live Mail v pořádku.

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies