E-mail

Apple Mail 4.5 – Nastavení e-mailového účtu

Po spuštění aplikace Mail vyberte z horní lišty položku File a volbu Add Account.

Zobrazí se průvodce přidáním e-mailového účtu. Nejdříve vyplňte své jméno (Full Name) – zobrazí se příjemci vaší zprávy jako jméno odesílatele. Dále vyplňte svou e-mailovou adresu (Email Adress), heslo (Password) ke své schránce a klikněte na tlačítko Continue.

V dalším kroku zvolte v řádku Account type, zda chcete přijímat poštu protokolem POP, nebo protokolem IMAP. V poli Description vyplňte popis své mailové schránky (zobrazí se v aplikaci Mail jako název vaší schránky). V poli Incoming Mail Server vyplňte server příchozí pošty.

  • Při volbě POP je server příchozí pošty ve tvaru pop3.o2isp.cz
  • Při volbě IMAP je server příchozí pošty ve tvaru imap.o2isp.cz

Dál už vyplňte jen uživatelské jméno (User Name) a heslo (Password) k e-mailové schránce. Pokračujte kliknutím na Continue.

V případě, že používáte e-mailovou schránku od jiného poskytovatele (např. seznam.cz, centrum.cz, o2active.cz, atd), je nutné v poli Incoming Mail Server nastavit server poskytovatele e-mailové schránky (např. pop3.o2active.cz).

Nyní do položek Description a Outgoing Mail Server vyplňte server odchozí pošty vašeho internetového poskytovatele. Máte-li pevné internetové připojení od O2, použijte server ve tvaru smtp.o2isp.cz. Poté zaškrtňete políčka Use only this server a Use Authentication. Nakonec vyplňte uživatelské jméno (User Name) a heslo(Password) k SMTP serveru a klikněte na Continue.

V případě že používáte pevné připojení od O2, zaslali jsme vám uživatelské jméno a heslo k SMTP serveru e-mailem na adresu, kterou jste uvedli při objednávce internetu. Dodatečně vám tyto údaje mohou sdělit i specialisté na lince technické podpory. Před voláním si připravte vyúčtování za internet, najdete na něm všechny údaje, podle kterých vás identifikujeme.

Na poslední stránce průvodce si můžete prohlédnout, zda se vám vše podařilo vyplnit správně. Nakonec zašktrněte políčko Take account online a klikněte na Create.

Nyní máte vytvořenou svou mailovou schránku. Vidíte ji v levé části okna sekce Inbox aplikace Mail. Pokud by bylo třeba nastavit schránek několik, byly by seřazené pod sebou a v položce Inbox by se zobrazovaly e-mailové zprávy ze všech schránek najednou.

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies