E-mail

Apple Mail 4.5 – Nastavení SMTP autorizace

Po spuštění aplikace Mail vyberte z horní lišty položku Mail a volbu Preferences.

Zobrazí se okno s nastavením aplikace. Nejdříve v horním vodorovném menu zvolte možnost Accounts a potom v levém sloupci vyberte e-mailový účet, u kterého chcete nastavit SMTP.

V pravé spodní části okna v řádku Outgoing Mail Server (SMTP) zvolte možnost Edit SMTP Server List.

Otevře se nové okno se seznamem SMTP serverů. Tlačítkem „+“přidejte nový SMTP server.

Do polí Description a Server Name zadejte adresu SMTP serveru. V případě, že používáte internetové připojení od O2, vyplňte do obou polí adresu smtp.o2isp.cz.

Nyní zvolte záložku Advanced. V řádku Authentication zvolte možnost Password. Objeví se pole pro zadání uživatelského jména (User Name) a hesla (Password). Zadejte své uživatelské jméno a heslo k SMTP serveru a nastavení uložte tlačítkem OK.

Uživatelské jméno a heslo k SMTP serveru jsme vám zaslali e-mailem na adresu, kterou jste uvedli při objednávce internetu. Dodatečně vám tyto údaje mohou sdělit i specialisté na lince technické podpory. Před voláním si připravte vyúčtování za internet, najdete na něm všechny údaje, podle kterých vás identifikujeme.

Nakonec v řádku Outgoing Mail Server (SMTP) zvolte možnost smtp.o2isp.cz, zaškrtněte políčko Use only this server a okno s nastavením můžete zavřít. Při zavírání vás aplikace vyzve k uložení změn. Tlačítkem Save všechny změny uložte.

SMTP autorizace je nyní nastavena. Pro kontrolu správného nastavení příchozího a odchozího serveru, vytvořte nový e-mail a pošlete ho na svou vlastní adresu. Pokud se e-mail odešle a po chvíli opět dorazí, je nastavení poštovního klienta v pořádku.

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies