E-mail

MS Outlook 2007 – Nastavení e-mailového účtu

Po spuštění aplikace Outlook vyberte z horní lišty položku Nástroje a volbu Nastavení účtu.

Na kartě E-mail klikněte na tlačítko Nový…

Otevře se průvodce nastavením nového e-mailového účtu. V prvním kroku zaškrtněte ve spodní části políčko Konfigurovat ručně nastavení serveru nebo další typy serveru a pokračujte kliknutím na Další.

V dalším kroku označte první položku E-mail v Internetu a pokračujte tlačítkem Další.

Ve třetím kroku vyplňte své Jméno (zobrazí se příjemci zprávy jako jméno odesílatele), E-mailovou adresu a zvolte Typ účtu.

  • Při volbě POP3 vyplňte Server příchozí pošty ve tvaru pop3.o2isp.cz
  • Při volbě IMAP vyplňte Server příchozí pošty ve tvaru imap.o2isp.cz

V případě, že používáte e-mailovou schránku od jiného poskytovatele (např. seznam.cz, centrum.cz, o2active.cz), je nutné jakoServer příchozí pošty nastavit server poskytovatele vaší e-mailové schránky (např. pop3.o2active.cz).

Dále vyplňte Server odchozí pošty (SMTP). Pokud používáte Internet na doma nebo do kanceláře od O2, použijte Server odchozí pošty ve tvaru smtp.o2isp.cz. Na závěr vyplňte Uživatelské jméno a Heslo ke své mailové schránce, zaškrtněte políčko Zapamatovat heslo a pokračujte kliknutím na tlačítko Další nastavení.

Zde si zvolte kartu Server pro odchozí poštu a zaškrtněte políčko Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření. Pokud používáte e-mailovou schránku od O2, zaškrtněte první volbu Použít stejná nastavení jako pro server příchozí pošty. Pokračujte kliknutím na OK.

V případě, že používáte internetové připojení od O2, ale e-mailovou schránku máte od jiného poskytovatele (např. seznam.cz, centrum.cz, tiscali.cz), je nutné na kartě Server pro odchozí poštu zaškrtnout políčko Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření a následně vybrat volbu Přihlašovat se jako. Do polí potom zadejte Uživatelské jméno a Heslo k serveru SMTP. Zaškrtněte políčko Zapamatovat heslo.

Uživatelské jméno a heslo k SMTP serveru jsme vám zaslali e-mailem na adresu, kterou jste uvedli při objednávce internetu. Dodatečně vám tyto údaje mohou sdělit i specialisté na lince technické podpory. Před voláním si připravte vyúčtování za internet, najdete na něm všechny údaje, podle kterých vás identifikujeme.

Nyní zvolte záložku Upřesnit a v řádku Server pro odchozí poštu (SMTP) vyplňte číslo 25. Nakonec v řádku Použít tento typ šifrovaného připojení zvolte možnost Žádné a pokračujte tlačítkem OK.

Tlačítkem Další se přesuňte do posledního kroku. Na závěr nastavení uložte tlačítkem Dokončit.

Váš e-mailový účet je nyní nastavený. Pro kontrolu správného nastavení příchozího a odchozího serveru vytvořte nový e-mail a pošlete ho na svou vlastní adresu. Pokud se e-mail odešle a po chvíli opět dorazí, je nastavení Outlooku v pořádku.

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies