E-mail

MS Outlook 2007 – Nastavení SMTP autorizace

Po spuštění aplikace Outlook vyberte z horní lišty položku Nástroje a volbu Nastavení účtu.

Na kartě E-mail označte svůj účet a klikněte na tlačítko Opravit…

Otevře se průvodce nastavením e-mailového účtu. Ve spodní části zaškrtněte políčko Konfigurovat ručně nastavení serveru nebo další typy serveru a pokračujte kliknutím na Další.

V dalším kroku klikněte na tlačítko Další nastavení...

Zde zvolte kartu Server pro odchozí poštu a zaškrtněte políčko Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření. Pokud používáte e-mailovou schránku od O2, zaškrtněte první volbu Použít stejná nastavení jako pro server příchozí pošty. Pokračujte kliknutím na OK.

V případě, že používáte internetové připojení od O2, ale e-mailovou schránku máte od jiného poskytovatele (např. seznam.cz, centrum.cz, tiscali.cz, atd), je nutné na kartě Server pro odchozí poštu zaškrtnout políčko Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření a následně vybrat volbu Přihlašovat se jako. Do polí potom zadejte Uživatelské jméno a Heslo k serveru SMTP. Zaškrtněte políčko Zapamatovat heslo.

Uživatelské jméno a heslo k SMTP serveru jsme vám zaslali e-mailem na adresu, kterou jste uvedli při objednávce internetu. Dodatečně vám tyto údaje mohou sdělit i specialisté na lince technické podpory. Před voláním si připravte vyúčtování za internet, najdete na něm všechny údaje, podle kterých vás identifikujeme.

Nyní zvolte záložku Upřesnit a v řádku Server pro odchozí poštu (SMTP) vyplňte číslo 25. Nakonec v řádku Použít tento typ šifrovaného připojení zvolte možnost žádné a pokračujte tlačítkem OK.

Tlačítkem Další se přesuňte do posledního kroku. Na závěr nastavení uložte tlačítkem Dokončit.

SMTP autorizace je nyní nastavena. Pro kontrolu správného nastavení příchozího a odchozího serveru, vytvořte nový e-mail a pošlete ho na svou vlastní adresu. Pokud se e-mail odešle a po chvíli opět dorazí, je nastavení Outlooku v pořádku.

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies