O2 Prodejny pro vás zůstávají nadále otevřené. Při návštěvě prosím dodržujte hygenická opatření. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2.

ALCATEL ONETOUCH H850

Zpět

Ruční nastavení WiFi připojení

Kompletní nastavení modemu včetně ručního nastavení bezdrátové sítě se provádí pomocí webové konfigurace.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://192.168.1.1/.
Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

x01

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát heslo. Pokud jste heslo dříve sami nezměnili, platí standardní heslo „admin“. Přihlaste se kliknutím na Přihlásit se.

x02

Po přihlášení vyberte v horním vodorovném menu položku Základní nastavení a následně Síť WLAN.

x03

Nyní se zobrazí stránka s konfigurací vaší WiFi sítě.

V druhém řádku SSID smažte vše, co je v něm napsáno, a napište sem název své sítě. Název si můžete vymyslet libovolný, ale nesmí obsahovat mezery ani diakritiku. Pod tímto názvem budete později svou WiFi síť vyhledávat v počítači.

Dále v řádku Zabezpečení zvolte možnost WPA/WPA2. A nakonec v řádku WPA-PSK smažte vše, co je v něm napsáno, a napište sem heslo, kterým bude vaše WiFi síť zabezpečena. Heslo si můžete vymyslet libovolné, ale musí mít minimálně 8 znaků a nesmí obsahovat mezery a diakritiku.

Pokud naopak chcete, aby byla WiFi síť nezabezpečená, tedy volně přístupná všem, vyberte v řádku Zabezpečení volbu Zakázat.

Ostatní řádky a políčka nechte nastavená tak, jak jsou, a klikněte na tlačítko Použít. Během několika vteřin modem nastavení uloží.

x04

Pokud vše proběhlo v pořádku, na modemu svítí kontrolka WiFi s obrázkem antény (první odspodu). Teď můžete zavřít okno prohlížeče a připojit se k internetu pomocí bezdrátové sítě

Zapněte WiFi adaptér na svém počítači (přepínač či tlačítko, které aktivuje příjem WiFi signálu) a vyhledejte dostupné bezdrátové sítě v okolí – postup se liší podle operačního systému počítače. Mezi sítěmi už by měla být i síť, kterou jste právě vytvořili a pojmenovali. Vyberte ji a připojte se k ní. Během připojování vás systém vyzve k zadání síťového klíče (hesla, které jste v předchozích krocích vymysleli). Po zadání hesla systém oznámí, že jste připojeni. Vaše bezdrátové WiFi připojení je nyní plně funkční.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies