LTE modem Huawei E5573s

Zpět

Ruční nastavení WiFi připojení

Kompletní nastavení modemu se provádí pomocí webové konfigurace. Proto je potřeba mít modem připojený k počítači dodaným USB kabelem.

Vložte SIM kartu dle návodu do mobilního modemu a modem zasuňte do USB portu počítače. Zapněte modem – stiskněte kulaté tlačítko s logem a nápisem Huawei a držte ho cca 5 sekund, dokud se nerozsvítí indikátor na znamení, že zařízení je zapnuté. Nyní vyčkejte cca 60 sekund, než se modem spustí a přidělí počítači IP adresu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://192.168.8.1/.
Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“. Heslo je také „admin“. Přihlašte se kliknutím na Log In.

V případě, že je SIM karta ve vašem modemu chráněna kódem PIN, budete vyzváni k jeho zadání. Na správné zadání PINu máte 3 pokusy. Zaškrtnutím políčka Disable PIN verification uložíte PIN do paměti modemu, ten ho po vás v budoucnu již nebude požadovat. Po zadání pokračujte tlačítkem Apply.

Pokud byl PIN kód zadán správně, budete přesměrováni na stránku s aktuálními informacemi o vaší WiFi. V horním vodorovném menu vyberte položku Settings.

Objeví se vám levé svislé menu, kde klikněte na položku WLAN a pokračujte výběrem WLAN Basic Settings.

Zobrazí se vám formulář s konfigurací WiFi sítě.

V prvním řádku SSID vše smažte a napište sem název své sítě. Název si můžete vymyslet libovolný, ale nesmí obsahovat mezery ani diakritiku. Pod tímto názvem budete později svou WiFi síť vyhledávat v počítači. Ve druhém řádku Security mode vyberte možnost WPA2-PSK. Do dalšího řádku WPA pre-shared key pak napište heslo, kterým bude vaše WiFi síť zabezpečena. Heslo si můžete vymyslet libovolné, ale musí mít minimálně 8 znaků a nesmí obsahovat mezery ani diakritiku.

Pokud chcete, aby byla WiFi síť nezabezpečená, tedy volně přístupná všem, vyberte v řádku Security mode volbu None(Open).

Nyní už jen uložte nastavení kliknutím na tlačítko Apply. Během několika vteřin se stránka aktualizuje a nastavení se uloží.

Tímto je nastavení WiFi sítě hotové. Můžete zavřít internetový prohlížeč, odpojit USB kabel a připojit se k modemu pomocí bezdrátové sítě.

Zapněte WiFi adaptér na svém počítači (přepínač či tlačítko, které aktivuje příjem WiFi signálu) a vyhledejte dostupné bezdrátové sítě v okolí – postup se liší podle operačního systému počítače. Mezi sítěmi už by měla být i síť, kterou jste právě vytvořili a pojmenovali. Vyberte ji a připojte se k ní. Během připojování vás systém vyzve k zadání síťového klíče (hesla, které jste v předchozích krocích vymysleli). Po zadání hesla systém oznámí, že jste připojeni. Vaše bezdrátové WiFi připojení je nyní plně funkční.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies