TP-Link Archer MR200

Zpět

Ruční nastavení WiFi připojení

Kompletní nastavení modemu včetně ručního spuštění a zabezpečení bezdrátové sítě se provádí pomocí webové konfigurace.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://192.168.1.1/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát heslo. Při prvním zapnutí vás modem vyzve k jeho vytvoření, pro další přihlášení zadejte dříve vytvořené heslo a přihlaste se kliknutím na Přihlásit se. Pole pro zadání uživatelského jména a hesla se zobrazí po klikutí na libovolnou položku menu nebo po kliknutí na „Přihlásit“.

Po přihlášení vyberte v horním vodorovném menu položku Pokročilé nastavení a následně Bezdrátová síť.

Nyní se zobrazí stránka s konfigurací vaší WiFi sítě.

V řádku Jméno bezdrátové sítě (SSID) smažte vše, co je v něm napsáno, a napište sem název své sítě. Název si můžete vymyslet libovolný, ale nesmí obsahovat mezery ani diakritiku. Pod tímto názvem budete později svou WiFi síť vyhledávat v počítači.

Dále v řádku Zabezpečení zvolte možnost WPA/WPA2 osobní (doporučeno), v řádcích Verze a Šifrování vyberte Auto. Nakonec v řádku Heslo smažte vše, co je v něm napsáno, a napište sem heslo, kterým bude vaše WiFi síť zabezpečena. Heslo si můžete vymyslet libovolné, ale musí mít minimálně 8 znaků a nesmí obsahovat mezery a diakritiku.

Pokud chcete, aby byla WiFi síť nezabezpečená, tedy volně přístupná všem, vyberte v řádku Zabezpečení volbu Žádný . TUTO VOLBU VŠAK Z DŮVODU BEZPEČNOSTI NEDOPORUČUJEME.

Ostatní řádky a políčka nechte nastavená tak, jak jsou, a klikněte na tlačítko Uložit.

Pokud vše proběhlo v pořádku, na modemu svítí kontrolka WiFi s obrázkem antény (čtvrtá zleva). Teď můžete zavřít okno prohlížeče a připojit se k internetu pomocí bezdrátové sítě.

Zapněte WiFi adaptér na svém počítači (přepínač či tlačítko, které aktivuje příjem WiFi signálu) a vyhledejte dostupné bezdrátové sítě v okolí – postup se liší podle operačního systému počítače. Mezi sítěmi už by měla být i síť, kterou jste právě vytvořili a pojmenovali. Vyberte ji a připojte se k ní. Během připojování vás systém vyzve k zadání síťového klíče (hesla, které jste v předchozích krocích vymysleli). Po zadání hesla systém oznámí, že jste připojeni. Vaše bezdrátové WiFi připojení je nyní plně funkční.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies